Otwieramy rekrutację!

Ogłaszamy oficjalną datę startu i zapraszamy w nasze szeregi aspirujących redaktorów spośród największych fanatyków gier.

Dotarliśmy do momentu, w którym jednoosobowa ekipa może nie być wystarczająca, zwłaszcza jeżeli zajmuje się stroną dorywczo. Po długiej i wyczerpującej dyskusji z moimi wymyślonymi przyjaciółmi i alternatywnymi osobowościami zapadła decyzja, by rozpocząć poszukiwania odpowiednich dusz do naszego kolektywu.

Z początku chcieliśmy zwyczajowo zaczaić się w pobliżu jakiejś karczmy i wabić pijaków do światła. Nic z tego nie wyszło. Powzięliśmy więc nowy zamiar. Tym razem opatrzyliśmy sobie przebieglejszy sposób, dzięki któremu mamy dotrzeć do trzeźwego grona ochotników.

Ten cwany pomysł to ogłoszenie w internecie.

Sęk w tym, że nie wiedząc kiedy, blog nabrał całkiem poważnych kształtów. Współpracą recenzencką z nami zainteresowały się największe polskie wydawnictwa, w tym tak bliska nam duchem mrocznego klimatu Galakta. Bandurki wymagają jeszcze wielu pieszczot i mnóstwa zabiegów marketingowych, by móc rzeczywiście konkurować z najpoważniejszymi zawodnikami w branży. Nie obejdzie się też bez solidnego newsroomu, który jest naszym najważniejszym filarem. I w tym miejscu pojawia się przestrzeń, którą mogą wypełnić młodzi adepci aspirujący na mistrzów tajemnej sztuki władania słowem.

Ogłasza się więc rzecz następującą:

Nowy portal internetowy o grach planszowych poszukuje osób stawiających pierwsze kroki w pracy ze słowem pisanym lub chcących wzbogacić swoje portfolio o nietypowe projekty. W grę wchodzi autorskie pisanie newsów w języku polskim na podstawie samodzielnie zdobytych informacji, notek prasowych lub linków źródłowych dostarczonych przez opiekuna strony/działu.

Nie musisz być mistrzem pióra. Jeżeli chcesz nim zostać, z nami zdobędziesz niezbędne doświadczenie. W tym wypadku najważniejsza jest pasja, motywacja i chęć rozwoju. Na pokładzie potrzebujemy solidnej załogi złożonej z prawdziwych wielbicieli gier i znawców tematyki. Z nami możesz nauczyć się, jak tworzyć wartościowe treści, ale tę miłość musisz mieć już w sobie.

Poszukujemy kilku osób, specjalistów w konkretnych dziedzinach. Każda z nich będzie tworzyć treści ze swojej kategorii, do swojego działu. Na początek newsy, a wraz ze zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami także obszerniejsze artykuły i recenzje. Niezbędna jedna z wybranych specjalizacji:

  • Gry fabularne (papierowe, klasyczne RPG)
  • Gry planszowe
  • Gry figurkowe (bitewne, strategiczne)
  • Gry karciane (CCG, TCG)
  • Gry komputerowe

Uwaga! Interesują nas wyłącznie wymagające tytuły z rozbudowaną fabułą w dojrzałym klimacie. Nie opisujemy żadnych gier familijnych, logicznych, sportowych itp. Preferowane tytuły w atmosferze grozy, horroru, dark fantasy, postapo, cyberpunk, dystopia. Tworzymy miejsce, w którym rodzice będą mogli odpocząć od swych pociech, nie umniejszając im w żadnym stopniu. Nie zajmujemy się też prostymi, casualowymi czy zwyczajnie tandetnymi produkcjami. Nie piszemy o grach, które nam się nie podobają.

Na początek nie możemy zaoferować zbyt wiele, prócz tego, czym obdarują nas nasi partnerzy. Egzemplarze recenzenckie gier oraz przepustki prasowe na imprezy, którym patronujemy, to warunkowe gratyfikacje uzależnione od możliwości autorów do przygotowania recenzji lub relacji. Gdy stronka zacznie zarabiać, będziemy mogli rozmawiać o wynagrodzeniu finansowym.

Zainteresowanych serdecznie zachęcamy do kontaktu pod adresem [email protected]

Na pewno zauważyliście ostatnie zmiany na stronie. Musieliście, bo oblepiliśmy portal reklamami tak, by nie można było ich przeoczyć. Oczywiście zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i sumieniem co poniektórych. Jak by nie patrzeć, jest to wyraźny znak nadejścia wielkiego dnia. Ustaliliśmy oficjalną datę startu portalu.

Bandurki oficjalnie startują 13 stycznia 2020!

Czemu tak długo? Czeka nas jeszcze wiele pracy, więc z naszej perspektywy wygląda to tak, że to krótko. Jeżeli rekrutacja pójdzie sprawnie i znajdzie się osoba lub osoby rzeczywiście pasjonujące się tematem i chcące się rozwijać razem z nami, szybko stworzymy miejsce w sieci, do którego każdy będzie chciał zaglądać.

Przed nami jeszcze sporo roboty technicznej i nie chodzi bynajmniej o walkę z WordPressem, ale o wiele różnych kwestii, które same się nie ogarną. Na dzień premiery szykujemy lepszą wydajność, lepsze zabezpieczenia, lepsze wyniki w wyszukiwarkach i lepszą przejrzystość strony. Oprócz tego planujemy konkurs, który będzie naszą doroczną tradycją. Szczegółów sami jeszcze dobrze nie znamy. Podzielimy się z wami informacjami w tym temacie, gdy będziemy już coś wiedzieć.