Nowości do Blood Bowl i Necromunda na SPIEL 2019

Ogry powrócą by zredefiniować pojęcie boiskowej brutalności. Jednocześnie zapowiedziany został nowy zestaw dla dwóch graczy do gry Necromunda.

Ruszyła karuzela znana jako SPIEL 2019. To największe targi branżowe na świecie, zrzeszające wydawców gier planszowych, karcianych i bitewnych. Na odbywającej się w położonym na zachodzie Niemiec Essen imprezie nie mogło zabraknąć również gigantów. Games Workshop rozsupłało worek z nowościami, zaczynając od Blood Bowl i Necromunda.  

Duże jest piękne

Ogry to dość bezkompromisowe istoty. W innych widzą wrogów, niewolników bądź pokarm. Zresztą obie pierwsze kategorie często łączą się z trzecią. Na boiskach Blood Bowl preferują rozwiązania kończące się dla rywali przejażdżką na noszach. Zagrania wymagające sprytu bądź szybkości pozostawiają towarzyszącym im goblinom. W razie konieczności nie stronią zresztą od wykorzystania tych ostatnich jako piłki.

Brutalna symfonia masy i siły

W pudełku The Fire Mountain Gut Busters znajdziemy czterech przedstawicieli ogrzej rasy oraz 12 goblinów. Przynajmniej tyle udało nam się wywnioskować z powyższego filmiku. Modele prezentują się naprawdę dobrze. Można bezpiecznie założyć, iż figurki będą wykonane z plastiku w skali 28mm, podobnie jak w przypadku reszty zestawów do Blood Bowl.

Prócz samych zawodników w pudełku powinna znaleźć się również garstka akcesoriów, takich jak piłki czy żetony przydatne podczas rozgrywki.

Spacer uliczkami piekła

Games Workshop przygotowało również coś dla fanów gry Necromunda. W nieokreślonej póki co przyszłości do sklepów trafi Dark Uprising. Jest to nowy zestaw dla dwóch graczy.

Nie wychodź po zmroku

W pudełku znajdziemy wszystkie elementy potrzebne do rozpoczęcia kariery gangstera w uniwersum Warhammera 40k. Podręcznik z zasadami, karty i żetony, planszę i robiącą spore wrażenie scenerię. Naturalnie nie zabraknie też najważniejszego czyli modeli. Łącznie 26 plastikowych figurek w skali 28mm należących do frakcji Corpse Grinder Cult oraz Palanite Enforcers.

Dodatkowe informacje mają pojawić się już niebawem.

Źródło