Nowe zestawy do Horror w Arkham LCG

Horror w Arkham

Już jutro polską premierę będzie miał kolejny zestaw scenariuszowy do rewelacyjnej gry karcianej Horror w Arkham. Ponadto, jeszcze w listopadzie polscy gracze otrzymają pierwszy zestaw mitów z cyklu Pożeracze snów.

Jutro, 7 listopada 2019 r. nakładem wydawnictwa Galatka ukaże się kolejne rozszerzenie do niezwykle klimatycznej gry karcianej Horror w Arkham LCG. Morderstwo w Hotelu Excelsior to już piąty z serii samodzielnych scenariuszy inspirowanych mitologią Cthulhu stworzoną przez H.P. Lovecrafta. Tym razem gracze będą usiłowali rozwiązać zagadkę morderstwa popełnionego w ekskluzywnym hotelu. Scenariusz Morderstwo w Hotelu Excelsior jest samodzielnym dodatkiem i stanowi zamkniętą całość. Do rozgrywki wymagane jest tylko posiadanie zestawu podstawowego.

Po tym, jak doniesienia o dziwnych zdarzeniach w najbardziej prestiżowym hotelu Arkham dotrą do twoich uszu, zostajesz wezwany do tego miejsca przez tajemniczą notatkę. Zaczynasz właściwie prowadzić dochodzenie, kiedy nagle stracisz przytomność. Gdy do siebie dochodzisz, stajesz nad ciałem mężczyzny. Wiele ran kłutych przebija jego klatkę piersiową, a krew pokrywa podłogę. Co się do diabła stało? I czemu nic nie pamiętasz? Teraz, gdy władze siedzą Ci na ogonie, do twojego zespołu śledczego należy rozwiązanie morderstwa i oczyszczenie twojego imienia, zanim zostaniesz wtrącony do więzienia na resztę życia. Czy potrafisz odkryć prawdę o tym makabrycznym morderstwie? Czy będziesz kolejną ofiarą?

Galakta
Horror w Arkham LCG
W miasteczku Arkham koszmary dzieją się na jawie, zaś sen może się okazać bardzo niebezpieczny

Dla fanów Horroru w Arkham: Gry karcianej to nie koniec dobrych wiadomości. Jeszcze w tym miesiącu nastąpi premiera pierwszego zestawu mitów w cyklu Pożeracze snów. Rozszerzenie Poszukiwania Kadath będzie zawierać 45 nowych kart składających się na scenariusz 2-A kampanii „Senna wyprawa”. W tym scenariuszu będziemy kontynuowali wędrówkę po Krainie Snów, a do naszej dyspozycji zostaną oddane nowe karty badaczy.

Dalsze losy tych badaczy, którzy pozostali w świecie jawy, poznamy dopiero w kolejnym rozszerzeniu A Thousand Shapes of Horror.

Źródło