Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

Monopoly: Skyrim

Pozostając w tematyce walki z potworami, a dokładając jedynie większą ilość smoków, przejdźmy do kolejnej gry.

Rok wydania
2017
Liczba graczy
2-6
Wiek
8+
Czas rozgrywki
60-180 minut

I choć dotychczas wydane Monopoly nawiązywały chyba już do wszystkiego (jest nawet wersja o… rodzynkach!), nerdowska brać niezmiernie lubi te kierowane specjalnie do niej. Oto Monopoly: Skyrim.

Kto nie stracił dziesiątek godzin życia, eksplorując olbrzymi świat przedstawiony w The Elder Scrolls V: Skyrim, niech pierwszy rzuci kamieniem. To specjalne wydanie kultowej gry wydawnictwa Hasbro opiera się na dokładnie tych samych zasadach, co oryginalna jej wersja.

Rozgrywka przeznaczona dla 2-6 graczy, polega na okrążaniu planszy i kupowaniu kolejnych miejscowości, budując (tym razem) wioski i warownie. Równie standardowo trzeba uważać, żeby nie trafić do więzienia oraz starać się zostać najbogatszym obywatelem. Warto zwrócić tutaj uwagę na piękne, kolekcjonerskie wydanie tej planszówki. Już sama mapa przywodzi na myśl tę przedstawioną w grze, a grafiki na kartach czy lokacjach mogłyby trafić do oficjalnego albumu artystycznego.

W zestawie znajduje się sześć figurek (wykonanych bardzo szczegółowo), które nawiązują do przedmiotów znanych w wersji wideo. Jako ciekawostkę, przytoczyć można również edycję Monopoly: Fallout, o którym już mówiliśmy.

Unboxing gry Monopoly: Skyrim przygotowany przez jednego z fanów

Pozycja ta jest prawdziwą gratką dla fanów Skyrim, a zwłaszcza tych, którym marzyło się zostać jego najbardziej wpływowym obywatelem…