Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

Wiedźmin: Gra Przygodowa

Jakże mogłoby zabraknąć największego łowcy potworów z kraju nad Wisłą! Gra, stworzona na fali popularności gry komputerowej oraz książek opowiadających o przygodach Geralta z Rivii, jest wręcz obowiązkową pozycją fanów świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Rok wydania
2004
Liczba graczy
2-4
Wiek
16+
Czas rozgrywki
120 minut

Wydawcą gry jest Fantasy Flight Games, a za jej zaprojektowanie odpowiada niezrównany Ignacy Trzewiczka.

Gracze (2-4) wcielają się w jedną z czterech głównych postaci sagi. Może to być: wiedźmin Geralt, czarodziejka Triss Merigold, trubadur Jaskier oraz krasnolud Yarpen Zigrin.

Poruszają się oni po planszy, która przedstawia praktycznie cały świat znany z gry. Ich zadaniem jest walka z potworami, odwiedzanie wielu lokacji oraz nawiązywanie sojuszy. Ilość dostępnych scenariuszy pozwala na odmienne poprowadzenie praktycznie każdej historii, a zróżnicowane umiejętności postaci zmuszają do indywidualnego podejścia każdego z uczestników zabawy.

Odwiedzając kolejne lokacje, gracze będą poznawać historie ich mieszkańców, wykrywać spiski oraz wykonywać intratne zlecenia. Całość wiąże piękna oprawa graficzna, żywcem wyjęta z trzeciej odsłony gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Zwiastun edycji cyfrowej wiedźmińskiej gry planszowej

Gra odniosła spory sukces, do czego zapewne przyczyniła się jej elektroniczna pełna wersja. Dzięki niej można mierzyć swoje siły w rozgrywce online z innymi! Dodatkowym atutem jest wzbogacenie o klimatyczną muzykę, która z powodzeniem wciąga nawet osoby dotychczas niemające z Wiedźminem wiele wspólnego.