Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

Dark Souls

Przykład ten idealnie pokazuje kierunek, jakim powinni podążać twórcy gier planszowych na podstawie ich odpowiedników komputerowych. Wszystko, za co gracze kochają Dark Souls, znalazło się tutaj.

Rok wydania
2017
Liczba graczy
1-4
Wiek
14+
Czas rozgrywki
90-120 minut

Rozgrywka została przygotowana dla maksymalnie czterech graczy. Jej konstrukcja pozwala na wybór poziomu trudności, dzięki czemu można stopniowo wdrażać się do świata przedstawionego.

Podczas zabawy każdy gracz musi pozostać skupiony, bezustannie analizować następne ruchy, układając własne strategie. Ma to niebagatelny wpływ na zakończenie, gdyż gra, podobnie jak oryginał, nie wybacza błędów.

Wydawca Steamforged Games zadbał, żeby w jak największym stopniu oddać klimat produkcji, co musimy przyznać: w pełni im się udało.

Niemało czasu poświęcono również walorom wizualnym – jakość figurek oraz kart przywodzi na myśl istne dzieła sztuki. Dziwić to nie powinno, gdyż osobami odpowiedzialnymi za projekt są: David Carl, Alex Hall, Mat Hart oraz Richard Loxam.

Aż chciałoby się rzec, że o takiego Dark Souls się walczyło. Pozostaje więc zasiąść do gry i zmierzyć się z kolejnymi zastępami potworów. A jeśli o tym mowa…

Zwiastun udanej zbiórki, dzięki której powstało planszowe Dark Souls