Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

Fallout

Pozostając w klimacie, przejdźmy do postapokaliptycznego świata z prawdziwego zdarzenia! A takim zapewne jest Fallout – po raz pierwszy zaprezentowany w 1997 roku. Szybko zyskując rzeszę fanów, okrzyknięto go produkcją kultową.

Rok wydania
2017
Liczba graczy
1-4
Wiek
14+
Czas rozgrywki
120-180 minut

Wydawcą gry komputerowej jest Bethesda Softworks. Poznajemy w niej futurystyczny, idealny świat, który został nagle i brutalnie zniszczony. Pozostali przy życiu ludzie są zmuszeni do diametralnych zmian w sposobie funkcjonowania. Jednak czy wszyscy podołają nowym wymaganiom, gdzie słowo kompromis traci jakiekolwiek znaczenie?

Odpowiednik planszowy, wypuszczony u nas ze stajni Galakty, opiera się na tym samym sprawdzonym modelu, co pierwowzór. I widać wyszło mu to na dobre, bo rozgrywka, w której najważniejsze jest przetrwanie, szalenie wciąga już od samego początku.

Gracze (1-4) muszą odkrywać kolejne fragmenty mapy w celu odnalezienie niezbędnych przedmiotów oraz rozwoju postaci. A jest ona niesłychanie ważna, jeśli chce się zwycięsko zakończyć kampanię. Jakby tego było mało, napotykają na swojej drodze kolejne zastępy mutantów, z którymi muszą się uporać. Szukając pomocnej ręki, można dołączyć do jednej z frakcji dostępnych w grze, jednak należy pamiętać, że każda z nich ma swoje wymagania…

Ciekawie skonstruowana mapa (składająca się z sześciokątów), piękne figurki oraz nieustanne starcia z potworami: mutantami, ale także ludźmi – czego chcieć więcej?

Jak grać w planszowego Fallouta?