Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

This War of Mine

Czyli to, co tygryski lubią najbardziej… Nie bez przyczyny to postapokaliptyczny gatunek jest jednym z popularniejszych wśród graczy w ostatnich latach. I choć akcja This War of Mine nie rozgrywa się w świecie po apokalipsie, oddaje wszystko, z czym ona nam się kojarzy.

Rok wydania
2017
Liczba graczy
1-6
Wiek
18+
Czas rozgrywki
45-120 minut

Gra opowiada losy cywilów mieszkających w fikcyjnym mieście. Odcięci od świata przez prowadzone walki, muszą sprostać nowej rzeczywistości. Gracz, wcielając się w rolę zwykłego człowieka, ma za cel zrobić wszystko, żeby przeżyć. Aby to osiągnąć, niejednokrotnie staje przed niełatwymi dylematami moralnymi. Jak się okazuje: strach i głód to najmniejsze problemy…

Gra komputerowa, zaprojektowana przez polskie 11 bit studios, szybko zyskała sporą popularność. Zwieńczeniem jest finalna wersja Final Cut z tego roku. Planszówka (wydawnictwa Galakta) na jej podstawie jest równie nieszablonowa. W dużej mierze gracz zmuszany jest do intuicyjnego działania, które ma niebagatelny wpływ na dalsze wydarzenia. Raz za razem jest stawiany przed ciężkimi wyborami, między innymi spotykając ludzi błagających o pomoc… Słowem: nie ma lekko.

Rozgrywka toczyć się może w trybie jednoosobowym, z możliwością rozszerzenia do sześciu uczestników zabawy. Dzięki rozbudowanym skryptom (jest ich ponad 1900!) praktycznie każda gra będzie inna, jak i zaskakująca.

Pierwsza zapowiedź kickstarterowej zbiórki gry planszowej This War of Mine

Należy pamiętać, że gra przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia. I nic dziwnego: mocna i refleksyjna pozycja.