Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

World of Warcraft

Gra planszowa World of Warcraft początkowo nie otrzymywała najlepszych recenzji, jednak udało jej się dokonać niemożliwego. Odciągnęła od ekranów monitorów, przynajmniej na chwilę, tysiące fanów kultowego MMORPG. Każdy, kto dał się wciągnąć w przygodę z popularnym WoW-em na dłużej, wie, że nie jest to łatwe zadanie.

Rok wydania
2005
Liczba graczy
2-6
Wiek
12+
Czas rozgrywki
180 minut

Gra już podczas pierwszego z nią spotkania zmusza do docenienia pracy twórcy, którym jest nie kto inny jak Christian T. Petersen – człowiek odpowiedzialny między innymi za Grę o tron. Przeznaczona dla 2-6 graczy, zapewnia fanom zupełnie nowe spojrzenie na tak dobrze znany im świat.

W grze nie brakuje lokacji, które do momentu wydania można było oglądać jedynie na ekranie komputera, jednak to nie wszystko. Na początku rozgrywki, zaraz po wybraniu klasy, należy podjąć decyzję o przynależność do jednej ze strony konfliktu: Sojuszu lub Hordy. Dla graczy została przygotowana szeroka gama questów, które wykonywać można indywidualnie bądź zawiązując sojusze (trwałe lub nie).

Ilość dostępnych kart, figurek, zadań oraz możliwości zakończenia sprawią, że każdy fan Wow-a będzie usatysfakcjonowany spędzonym czasem przy tej planszówce.

Czołowy polski Youtuber World of Warcraft bierze na warsztat planszówkę