Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10

Gears of War

Ostatnią grą planszową, jednak nie najgorszą, będzie przykład jednej z najpopularniejszych konsolowych strzelanek, czyli Gears of War. Jest to przepełniona ciągłą akcją gra, której uczestnik staje naprzeciwko coraz to groźniejszych wrogich zastępów. Postanowiły one zniszczyć jego świat, w czym za wszelką cenę należy im przeszkodzić.

Rok wydania
2011
Liczba graczy
1-4
Wiek
14+
Czas rozgrywki
60-180 minut

Jak ma się wersja planszowa do oryginału?

Gracze (1-4), podobnie jak w wersji konsolowej, wcielają się w rolę komandosów COG, którzy muszą przeciwstawić się atakującej Szarańczy.

Ciekawym rozwiązaniem jest „zachowanie” przeciwnika: to sama gra kieruje jego kolejnymi krokami!

Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwa jest równie satysfakcjonująca jednoosobowa rozgrywka. Pełno jest w niej nawiązań do oryginału. Fani w pewnym momencie zorientują się, że biorą udział dokładnie w tych samych wydarzeniach oraz bataliach, co na ekranach telewizorów.

Wydawcą gry jest Galakta, a za jej zaprojektowanie odpowiada Corey Konieczka – znany z serii gier planszowych ze świata Gwiezdnych Wojen.

Oryginalna zapowiedź wideo planszowej odsłony brutalnego Gears of War

Oto one… Celowo wstrzymaliśmy się z przypisywaniem poszczególnych miejsc – wszystkie cenimy równie mocno, są one dla nas po prostu najlepszymi grami planszowymi. Ocenę pozostawiamy wam, dajcie więc nam znać w komentarzach, którą byście usytuowali, na jakim miejscu!

Tymczasem na zakończenie kilka pozycji, które nie zmieściły się na listę, ale są równie warte uwagi: