Najbardziej oczekiwane gry planszowe w 2020 roku

Najbardziej oczekiwane gry 2020

Nowy Rok to nowe nadzieje graczy na poznanie kolejnych dobrych tytułów. Oczywiście wydawcy nie ujawnili jeszcze wszystkich pozycji, które ukażą się w 2020 roku, jednak już teraz nasza uwaga jest skupiona na kilku grach, które mogą okazać się potencjalnymi hitami. Czego możemy spodziewać się w najbliższych 12 miesiącach? Poniżej znajdziecie ranking gier planszowych, na które warto oczekiwać.

W rankingu zostały uwzględnione te gry, których polska edycja będzie miała premierę w 2020 roku. Niektóre z pozycji miały już więc swoją światową premierę i są dostępne w innych wersjach językowych, jednak na potrzeby rankingu uwzględniliśmy datę wydania polskiej edycji. Wynika to z tego, że Bandurki są tworzone dla Was – dla polskich graczy. W zestawieniu nie uwzględnialiśmy więc gier, które nie mają zapowiedzianej rodzimej wersji, ani też gier z Kickstartera, które nie zostaną wydane po polsku.

Zanim jednak przejdziemy do właściwego zestawienia, należy wspomnieć o jednym tytule, który zasługuje na uwagę polskich graczy.

Time od Legends: Destinies

Time of Legends: Destinies

To dzieło polskich autorów – Michała Gołębiowskiego i Filipa Miłuńskiego, które zostało ufundowane dzięki zbiórce na Kickstarterze. Jest to połączenie gry planszowej z grami fabularnymi, gdzie funkcję mistrza gry przejmie dedykowana aplikacja. Dzieło zapowiadane jest jako innowacyjne i zapewniające dużą regrywalność. Już sama kampania crowdfundingowa była przeprowadzona w ciekawy sposób, gdzie wspierający decydowali o tym, jakie historie będą odkrywać w toku gry. Miało to na celu zaprezentowanie oryginalnej mechaniki, w której nasze wybory oddziałują na świat tak, jak w tradycyjnym RPG.

Akcja gry została osadzona w świecie Joan of Arc – innej gry planszowej spod szyldu Time of Legends. Dodatkowo niektóre komponenty Destinies będą w pełni kompatybilne z wcześniejszym dziełem Mythic Games.

Wciągająca fabuła, różne ścieżki wyboru, innowacyjne mechaniki, wspaniałe figurki, duża ilość komponentów i wiele godzin rozgrywki sprawiają, że Time of Legends: Destinies powinni mieć na radarze zarówno fani planszówek z rozbudowaną fabułą, jak i miłośnicy tradycyjnych gier fabularnych.

Oryginalnym wydawcą jest Lucky Duck Games. I choć podczas kampanii na Kickstarterze nie było dostępnej polskiej wersji gry, to nieoficjalnie mówi się o tym, że któreś polskie wydawnictwo planuje wydać ten tytuł na rodzimym rynku. Na razie nie ma jednak żadnej oficjalnej zapowiedzi, dlatego Time of Legends: Destinies nie znalazło się w poniższym rankingu.