Nagrody, ekskluzywne dodatki i suplementy – nowa Agonia RPG rusza ze zbiórką w przyszłym roku

Agonia RPG już 10 stycznia rusza ze zbiórką. To nie pierwszy raz, ale trzeci! Ten mroczny system fabularny jest ceniony przez graczy, nie bez powodu.

Agonia RPG doczeka się trzeciej, najpełniejszej edycji. To największy do tej pory projekt polskiego twórcy gier fabularnych Noobirusa, który ma na swoim koncie między innymi Sun World oraz system Groty i Giganci.

O tej edycji będziemy informować na bieżąco, ponieważ objęliśmy ją naszym patronatem medialnym.


Ale co to jest ta cała Agonia?

Czym właściwie jest Agonia – Ponura Gra Fabularna?

To gra, jak nazwa wskazuje, w specyficznym, ponurym klimacie, który jest odczuwalny na każdym kroku. Wszystko tutaj jest czarno-białe, a prawie wszystko bolesne i nieprzyjemne.

Dla podkreślenia atmosfery mechanika uwzględnia wyłącznie kości K4, które pomagają odczuć niewygodę życia w Exidium.

Akcja tej gry fabularnej rozgrywa się w świecie Exidium, które jest zalewane krwią z ran umierającego, przykutego do niebios boga Kruentisa. Gracze odgrywają Wędrowców, którzy próbują uczynić ten okrutny świat odrobinę lepszym. Na drodze niestety stoją czarcie armie Re-Vanarka, ostatniego czerwonego barona oraz… inni gracze jak i prowadzący.

Świat Exidium można porównać do mroków średniowiecza. Krąży tutaj wiele istot z legend oraz mitów, ludzie żyją w ciągłym strachu oraz zabobonach. Nie ma tutaj magii, ani elfów, przeżyć musisz za pomocą sprytu, siły oraz narzędzi, które uzyskasz, lub sam stworzysz.

Większość akcji będzie się rozgrywać na tzw. Niepamiętnych Ziemiach, czyli krainie podzielonej na setki mniejszych krain rządzonych przez nobilów. Nie ma już żadnych ogromnych królestw ani państw, ziemia jest z jednej strony rozszarpywana przez czarty, a z drugiej przez polityczne zagrywki obecnych władców.  

Zbiórka odbędzie się na polskiej platformie Wspieram.to. Będzie wyjątkowa i na pewno warto się nią za interesować.

Pierwszym argumentem jest fakt, że tylko podczas kampanii będzie można uzyskać najniższą cenę.


Dodatki, gadżety, nagrody

Kolejne to dodatki, unikatowe, które będą do zdobycia wyłącznie przez ograniczony czas. Nie będzie można ich nabyć później w żaden inny sposób.

W ten sposób zostanie wydany drukowany suplement ze scenariuszami. Można będzie go zakupić tylko podczas pierwszego dnia.

Mało tego, taki dodatek „zakupimy” za darmo – trzeba jedynie wyrobić się ze wsparciem na czas.

Darmowy suplement dla wszystkich wspierających w pierwszym dniu zbiórki

Będzie można zdobyć także zapowiedziane już gadżety – klimatyczny ekran Mistrza Gry, teczkę z dodatkowymi materiałami, matę z mapą świata, talię skarbów, a także wszystko to, co uda się odblokować podczas trwania kampanii.

Podczas zbiórki Agonii pojawi się także możliwość połączenia zakupu z Efektem Mocy, grą fabularną, która debiutuje tego dnia w sklepie internetowym wydawnictwa Hengal.

Taki zabieg pozwoli zaoszczędzić na kosztach przesyłki.