Pierwsza polska planszowa gra MOBA – Champions of Nexum

Wielkimi krokami zbliża się premiera polskiej planszowej gry MOBA Champions of Nexum. W związku z tym ruszył konkurs, w którym do wygrania jest limitowana edycja nadchodzącej gry.

Nasi rodacy proszą o wsparcie w wypromowaniu swojej nowej gry. Ciekawy pomysł oraz staranne, szczegółowe wykonanie wróżą tej produkcji bardzo dobrze. Nie ma co ukrywać, że kolorowe plansze oraz mnóstwo figurek i kart są tym, co Kickstarter uwielbia, a tego w Champions of Nexum nie zabraknie. Unikalna mechanika rozgrywki czyni tę produkcję dodatkowo interesującą.

Nie jest to pierwsza planszówka na zasadach komputerowych gier MOBA w ogóle. Można wymienić chociażby ELO Darkness, Guards of Atlantis czy LOAD. Jeżeli jednak chodzi o nasze rodzime wydawnictwa, Champions of Nexum będzie pionierem w tej dziedzinie.

Champions of Nexum przenosi zasady ulubionego gatunku e-sportowców na planszę. W grze ścierają się dwie drużyny po maksymalnie trzech graczy każda. Uczestnicy zabawy podróżują na planszy ścieżkami łączącymi bazy obydwu drużyn, wykonują zadania, odpierają ataki wrogich wojsk i ścierają się w epickich bojach z potężnymi potworami.

Zasady rozgrywki w zasadzie bardzo przypominają te oryginalne z gier komputerowych. W grze ukryto także humorystyczne nawiązania do rozrywki elektronicznej, co podnosi klimat podczas zabawy.

Warto powiedzieć, że Champions of Nexum to gra, która powstaje od lat. W proces jej tworzenia zaangażowało się kilkadziesiąt osób, w tym profesjonalni gracze Dota 2, League of Legends, Heroes of the Storm i innych produkcji MOBA.

Od przeszło trzech lat trwają intensywne testy i szlifowanie detali. Twórcy gry aktywnie uczestniczą w rozmaitych imprezach, prezentując swój projekt i zbierając informacje zwrotne od graczy.

Na oficjalnej stronie tej wyjątkowej gry planszowej udostępniono do pobrania książeczkę z zasadami oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Kampania na Kickstarterze wystartuje prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Żeby nie przegapić jej startu, wystarczy podać swój mail na stronie gry. Rejestracja dodatkowo zapewnia uzyskanie bonusowych postaci w przypadku wsparcia kampanii. W międzyczasie ekipa z AFK Project przygotowała konkurs, w którym do wygrania jest limitowana edycja gry.

Warunkiem uczestnictwa jest udostępnienie na Facebooku konkursowego wpisu.