Nadchodzą Słowiańscy Wybrańcy!

Wybrańcy to najnowszy dodatek do Mitologicznej Gry Fabularnej „Słowianie”, który będzie zbiorem rozszerzeń powstałych w ramach założeń kampanii na Wspieram.to. Ten suplement zostanie wydany w formie osobnego podręcznika.

Nie ma nic dziwnego w tym, że autorzy gier już po ich wydaniu dostarczają wspierającym określone bonusy. Zazwyczaj pełnią one rolę uzupełnienia w ramach podziękowania za udział fanów w kampanii społecznościowej finansującej powstanie gry.

W przypadku Słowian pojawiły się pomysły na mnóstwo dodatkowej zawartości, nie tylko tej, o której była mowa podczas zbiórki.

Wspierający doczekali się już części opcjonalnych słodkości, resztę otrzymają w najbliższym czasie.

Sęk w tym, że wydawnictwo Hengal postanowiło postawić kolejny krok do przodu i wydać obiecywane rozszerzenia w formie zbiorczego podręcznika, drukowanego. Podczas kampanii obiecywano jedynie wydanie cyfrowe.

Nasi zwiadowcy donoszą, że zainteresowanie graczy także i po zbiórce wzbudziło w twórcach gry ducha, który podkusił ich do takiego ruchu. Mówiąc innymi słowy, fanpage Słowian przekroczył magiczną barierę tysiąca polubień.

Wybrańcy będą zawierać wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia. Oto, co znajdziemy wewnątrz podręcznika:

– 5 bogato opisanych bestii, gotowych do sesji w konwencji „Polowanie na potwory”,
– najważniejsze wioski na Slavii, z ich całkowitą charakterystyką,
– generator podróży, wprowadzający wiele przygód, lokacji, postaci niezależnych, zagrożeń i pułapek czekających na trakcie, z którymi bohaterowie będą musieli się zmierzyć. Co więcej – Gracze otrzymają narzędzie, dzięki któremu będą mogli wpływać na skalę wydarzeń,
– przygodnik, czyli zestaw pomysłów dla MG na historie,
– dziennik zielarski dla wszystkich ciekawych bogatego świata ziół i roślin, by mogli odkryć zaklętą w nich moc i sporządzić potężne wywary, a także spróbować sił w nowej profesji – Zielarza/Zielarki,
– nową erę o nazwie „Brzezień”, popychającą czas nieco do przodu na kontynencie i wprowadzającą sporo nowości, m.in.: tumy bogów (nowe modły) czy broń pochodzącą z germańskich stron.

Wydawnictwo Hengal zapowiada od ręki kolejne niespodzianki, które znajdą się w podręczniku. Na te będziemy musieli jednak poczekać do czasu premiery Wybrańców. Zgodnie z zapowiedziami debiut dodatku ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

Właśnie pojawiła się informacja o drukowanym suplemencie do systemu AG&G, który także wykluwa się pod skrzydłami wydawnictwa Hengal. Podręcznik Osteria to jakieś 160 stron zawierających „opis oficjalnego świata Advanced Groty i Giganci„. Ta zawartość także miała się pojawić wyłącznie w wersji cyfrowej.

Czekamy na kolejne wieści od rodzimego wydawnictwa, a tych w najbliższym czasie zgodnie z zapowiedziami nie powinno zabraknąć.

Więcej informacji na fanpage’u wydawnictwa.