Highlander: the Board Game – Może zostać tylko jeden!

Gra planszowa Highlander: the Board Game oparta na filmie z 1986 roku już jest w sprzedaży.

Legendarna seria powstaje z popiołów, a do tego w najlepszym wydaniu. Highlander to wyjątkowa historia niemal niezniszczalnych wojowników błąkających się po pustkowiach czasu i przemierzających kolejne epoki pośród zwykłych ludzi. Nieśmiertelny może zostać zabity tylko przez odcięcie głowy. Moc oraz cała wiedza i doświadczenie straceńca przechodzi na jego oprawcę.

Te wyjątkowe istoty polują na siebie nawzajem w oczekiwaniu na tajemnicze zgromadzenie. Podczas tego wydazrenia zostaną wezwani wszyscy, by stoczyć bój na śmierć i życie. Ostatecznie może pozostać tylko jeden.

Highlander to historia filmowa, która z każdym kolejnym sequelem stawała się coraz bardziej niespójna, wywołując spore poruszenie wśród fanów. Kontynuacja filmowej serii w formie serialu zdawała się całkiem rozłożyć markę na łopatki i zniechęcić publikę. Fabuła pierwszego filmu okazała się jednak niezniszczalna i udowodniła, że Nieśmiertelni jednak mogą mieć dzieci, powracając w formie gry planszowej.

Za wydanie Highlander: the Board Game odpowiada wydawnictwo River Horse. Po udanej kampanii na Kickstarterze i rozesłaniu paczek fanom, którzy przyłożyli się do powstania tej produkcji, ruszyła tradycyjna dystrybucja. Gra jest dostępna dla każdego za cenę około 35 €. Przesyłka do Polski to dodatkowy koszt około 10 €. Ekipa z River Horse ma już na swoim koncie takie produkcje, jak planszowy Labyrinth Jima Hensona, bitewny Terminator czy RPG ze świata My Little Pony.

Rozgrywka jest przeznaczona dla dwóch do sześciu osób. Bohaterowie spędzają w grze całe wieki, jednak zabawa w rzeczywistości jest szybka i intensywna. Zasady w skrócie można określić jako planszowy Battle Royale.

Za pomocą kart reprezentujących różne okresy czasu, gracze zagłębiają się w przygodę, eksplorują fantastyczną rzeczywistość i pozyskują kompanów. Gra toczy się do momentu, gdy na planszy pozostanie tylko jeden z Nieśmiertelnych z głową na karku, by zgarnąć nagrodę.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa River Horse.


Źródło