Monster Hunter: Rise – darmowe demo już na Nintendo eShop

Monster Hunter jest z nami już od 2004 roku. Seria Capcom nadal ma się świetnie i już 26 marca czeka nas premiera Monster Hunter: Rise na Nintendo Switch. Z tej okazji w Nintendo eShop pojawiło się demo gry.

Demo Monster Hunter: Rise od kilkunastu godzin jest dostępne w Nintendo eShop i zajmuje 1,6 GB wolnej pamięci.

Wersja demonstracyjna daje nam dostęp do czterech osobnych misji. Dwie z nich przeprowadzą nas przez podstawowe mechaniki gry na zasadzie samouczka.

Kolejne dwie misje, to już pełnoprawne polowania na potwory. Można więc powiedzieć, że posmakujemy samej kwintesencji gry.

Poznamy zupełnie nową dla serii funkcję, jaką będzie ujeżdżanie wiwerny. Co więcej, możliwa jest rozrywka nie tylko samotnie, ale także wspólna zabawa z trzema znajomymi. Zagramy zarówno lokalnie, jak i przez internet.

Kolejną nowością wprowadzoną do serii są czworonogi, które posłużą nam za wierzchowce. Dzięki temu znacznie szybciej pokonamy dystans między jednym a drugim końcem mapy.

Monster Hunter Rise pies wierzchowiec
Jazda!

W wersję demonstracyjną zagramy jedynie do pierwszego lutego 2021. Po wypróbowaniu gry prawdopodobnie nie będzie możliwości przeniesienia zapisów na pełną wersję Monster Hunter: Rise.

Pre order zamówimy za $59,99, czyli około 220 złotych. Premiera odbędzie się 26 marca 2021.

Najnowsza odsłona serii Monster Hunter: Rise zabierze nas do wioski Kamura oraz okolicznych rejonów. Tak jak w poprzednich częściach cyklu stawimy czoła przedziwnym i różnorodnym potworom.

Poprzednia odsłona gry – Monster Hunter: World wyszła na PC oraz konsole poprzedniej generacji. Obecnie jednak nie ma oficjalnych wieści mówiących, aby miało się tak stać.

A jeśli chcecie sprawdzić, na jakie jeszcze inne premiery warto czekać w tym roku, to sprawdźcie top 10 najbardziej oczekiwanych gier 2021.