Modiphius zapowiada figurki do Vampire: The Masquerade

Mrok stanie się niebawem tak realny, że będzie można go dotknąć. Za inspirację dla modeli posłużyły znane z gry postacie, klany i sekty.

Z raczej skąpych póki co informacji dowiedzieliśmy się, iż figurki zostaną wykonane z żywicy w skali 32mm. Będą wymagały złożenia. Pierwsze zestawy zawierające od trzech do czterech modeli powinny pojawić się w sprzedaży wiosną 2020.

Szczypta historii

Choć system Vampire: The Masquerade nadaje się idealnie do rozgrywki bazującej głównie na wyobraźni, figurki stanowiły niegdyś jego nieodzowną część. Producentem odpowiedzialnym za oryginalną serię figurek była firma Ral Partha.

W latach 1996-97 produkowali figurki do trzech gier fabularnych osadzonych w Świecie Mroku – Mag: Wstąpienie, Wilkołak: Apokalipsa oraz Wampir: Maskarada.

Ówczesny wydawca, White Wolf, jest dziś częścią Paradox Interactive. To szwedzkie studio przygotowuje się obecnie do wydania kolejnej wirtualnej adaptacji przygód stroniących od słońca krwiopijców. Premiera gry action-rpg zatytułowanej Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 planowana jest na rok 2020.

Tymczasem z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych zdjęć modeli nad którymi pracuje Modiphius.

Informacja prasowa