Zwiastun MidGuard – jak prezentują się wikingowie w kosmosie?

Niedawno w sieci ukazał się trailer gry fabularnej MidGuard, która została objęta naszym patronatem. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! I dobrze, ponieważ już 8.02 rusza zbiórka społecznościowa na portalu Wspieram.to.

Jest na co czekać.

MidGuard to wyjątkowa gra fabularna, w której przyjdzie ci zbadać uniwersum łączące w sobie elementy science fiction oraz mitologii nordyckiej. Cybernetyczne implanty, mistyczne zaklęcia i kosmiczne potwory są tym, co można tutaj znaleźć.


MidGuard – przebieg prac nad projektem

Gdy pierwszy raz pisaliśmy o tej niezwykłej grze fabularnej, autorzy wypuścili w Internet darmowy starter MidGuardu. Wciąż można pobrać go z ich strony internetowej, na której znajduje się także wiele dodatkowych materiałów z gry.

Od tego czasu upłynęło jednak wiele wody, a twórcy wcale nie zapomnieli o swoim dziecku. Podręcznik do gry rozrastał się dzięki aktywnemu uczestnictwu społeczności zorientowanej wokół niej.

To członkowie fanpage’a MidGuardu mogli decydować o tym, jak finalnie mają prezentować się poszczególne postacie oraz które grafiki koncepcyjne nadadzą się lepiej od innych.

Takie działania utorowały przed autorami gry prostą drogę do sukcesu. Coraz więcej patronów medialnych zaczęło interesować się tym tytułem i tworzyć o MidGuard ciekawe materiały.

By nie przedłużać, wymienić wystarczy Kanał Termosa, Erpegową BrodĘ czy Baniak Baniaka. No i oczywiście Bandurki.

W dobie największej popularności twórcy gry postanowili wypuścić jej zwiastun, który mamy okazję wam zaprezentować.

Motyw muzyczny w nim użyty to fragment utworu FAB TOOL autorstwa Carpentera Bruta (feat. David Eugene Edwards).

Grafika promocyjna gry. Lubicie ekstrawertyczne postacie?

Co o nim sądzicie?

Według nas jest powalający i zdecydowanie wywarł pozytywne wrażenie. Może być to także asumpt do dyskusji nad promocją gier fabularnych i książek w ten właśnie sposób. Jak zrobić zwiastun czegoś, co w zdecydowanej większości składa się z samego tekstu? Uważacie, że takie filmiki są dobrym sposobem na reklamę gry?

Dajcie znać w komentarzu.

Nam zostaje zaś przypomnieć, że zbiórka na Wspieram.to rozpocznie się już ósmego lutego. Do tego czasu autorzy podręcznika z pewnością zaskoczą nas jeszcze nie jednym!

A jeśli interesują was tego typu gry, koniecznie zobaczcie Agonia – recenzja ponurej gry fabularnej.