midguard wspieramto obrazek promujący tytuł

MidGuard – rozpoczęcie zbiórki na Wspieram.to

Na serwisie Wspieram.to rozpoczęła się zbiórka gry MidGuard. Już pierwszego dnia udało się uzbierać ponad pięćdziesiąt procent sumy potrzebnej do wydania tytułu. Pieniądze można wpłacać do końca marca, do czego serdecznie zachęcamy.

Tym bardziej że można otrzymać z tego tytułu zdumiewające nagrody.

O nich i o wszystkim innym przeczytacie w dalszej części newsa.

Grę możecie wesprzeć już teraz na stronie poświęconej zbiórce.


MidGuard – gra fabularna o nietypowych wikingach

Informacje o tym, czym jest MidGuard oraz jak podejść do tego tytułu, podawaliśmy już wielokrotnie. Dla zapominalskich jednak mamy krótkie przypomnienie.

To wyjątkowa gra fabularna, która łączy ze sobą nordycką mitologię oraz klimat popkulturowych wikingów z barwnym i zaawansowanym technologicznie uniwersum science fiction.

Tło miasta w MidGuard.

Brzmi jak niecodzienna mieszanka?

I tak właśnie jest. W grze umieszczono zarówno dobrze znanych nam mieszkańców Asgardu, jak i protezy, ulepszenia ciała czy broń, którą moglibyśmy znaleźć w Gwiezdnych Wojnach czy Cyberpunku 2077.

Darmowy starter do gry w formie elektronicznej można pobrać ze strony wydawcy (link oczywiście na dole). Zalecamy zerknąć – jest co poczytać.


Jak wygląda zbiórka?

Trzeba zacząć od tego, że autorzy gry tydzień przed zbiórką ruszyli z akcjami promującymi tytuł. Wystarczy wspomnieć tu sesje rozgrywane na kanale Baniak Baniaka czy Kanał Termosa lub możliwość zdobycia podręcznika z limitowaną okładką autorstwa Ani Jarmołowskiej.

To jednak nie wszystko. Dla wyjątkowo zaangażowanych wspierających znajdą się też specjalne nagrody, o których trzeba wspomnieć.

Ale najpierw o samych pakietach. Tych mamy kilka.

Zacznijmy od najtańszego, Cyber-Midgard, dzięki któremu otrzymacie podręcznik w wersji PDF w pełnym kolorze. Kolejny, Midgard, to drukowany podręcznik oraz wersja w PDF w cenie 149 zł (+ koszty wysyłki). Dla tych, którzy mają ochotę na limitowaną okładkę, czeka wersja Walhalla w cenie 299 zł.

Wersja Walhalla.

Jednak prawdziwe perełki zaczynają się później.

Marzyliście kiedyś o tym, by naprawdę wcielić się w wikinga? Nic prostszego! Macie szansę na to, by wasze portrety (odpowiednio dopasowane do stylistyki uniwersum) znalazły się w podręczniku do gry. Razem z opisem waszej postaci. To wszystko możecie zyskać już w pakiecie Asgard za 599 zł. Jeśli jednak chcecie zająć sobą całą stronę, czeka na was zestaw Ragnarok.

Prócz tego warto wspomnieć o dedykowanych kostkach do gry oraz popiersiu berserkera.


Oczekiwanie na Ragnarok

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo świat ujrzy MidGuard w pełnej krasie.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i dobrze bawić się przy pomocy darmowego startera do gry.

A jeśli interesują was podobne tytuły, przeczytajcie koniecznie Agonia – recenzja ponurej gry fabularnej.