MidGuard skald piosenkarka fioletowo-niebieska

MidGuard – nadchodzi nowa przygoda – Walhalla wzywa!

MidGuard to gra fabularna osadzona w kosmicznym uniwersum wikingów. To połączenie twardych, kochających wojaczkę weteranów z klimatami science fiction. Niedługo pojawi drugi scenariusz do gry, o dźwięcznie brzmiącej nazwie Walhalla wzywa!

Zbiórka na tytuł rusza w lutym, a do tego czasu mamy dla was garść informacji o grze!

Jakiś czas temu pisaliśmy o darmowym starterze MidGuard, który możecie znaleźć na stronie internetowej gry.


MidGuard – zbiórka coraz bliżej

Od tego czasu autorzy ubogacili swoje uniwersum o sporo nowej treści. Między innymi dodany został opis Helheimu, a wraz z nim wizerunek Pani Śmierci – Hel.

Zobaczmy, co o Helheimie mają do powiedzenia jego twórcy!

Helheim to skalista planeta. Górzyste, skażone promieniowaniem pustkowie o dosyć ciepłej atmosferze, gdzie niebo zakrywają chmury przenoszące promieniotwórczy pył z jednego końca planety na drugi. Ulewne, radioaktywne deszcze obmywają wyjałowioną ziemię. Helheim to miejsce, które dosłownie gnije. Skały kruszą się, powierzchnia pęka, a krajobraz wypełniają wielkie niczym wzgórza sterty rozkładających się zwłok.

Treść z mediów społecznościowych MidGuard

Brzmi zachęcająco, prawda? A to jeszcze nie koniec!

W grze pojawiła się bowiem klasa skalda.

Muzycy, aktorzy, celebryci – łatwo rozpoznawalni, wyznaczający nowe style, dający radość niezliczonym masom. Często oskarżani są o żerowanie na osiągnięciach innych, gdyż w swojej muzyce i filmach opierają się na faktycznych wydarzeniach, jedynie „nieznacznie” je koloryzując.

Treść z mediów społecznościowych MidGuard

Walhalla wzywa!

Wydaje się więc, że po starterze obfitującym w opisy zdolności bojowych i stawiającym na walkę, twórcy postanowili skierować swój drakkar na nieco spokojniejsze wody.

W podobnym stylu jest także nowy scenariusz do MidGuard.

Walhalla wzywa! opiera się w dużej mierze na odgrywaniu postaci, kontaktach z NPC oraz poznawaniu uniwersum gry.

Cały scenariusz rozgrywa się zaś w trzech z pozoru niepowiązanych ze sobą lokacjach. Gracze będą mogli wcielić się w cztery gotowe, specjalnie przygotowane pod rozgrywkę postacie.

Podsumowując, Walhalla wzywa! jest scenariuszem, w którym dwa wątki rozgrywają się jednocześnie.

Postać bogini śmierci, Hel. Grafika Anny Jarmołowskiej.

Z jednej strony mamy przygotowania do Alting – zbiorowej, kilkudniowej narady Konungów – władców bastionów. Z drugiej zaś – historię wojownika, który chce połączyć się ze swoją zmarłą żoną.

Gracze wpadają zaś w sam środek wydarzeń i skomplikowanej sieci powiązań, które składają się na całkiem przyjemną i przemyślaną intrygę.

Scenariusz ma być docelowo rozgrywany online na Karczmie Baniaka końcem listopada.

A jeśli stykacie się z MidGuardem pierwszy raz, zapraszamy was do MidGuard – nowa, polska gra fabularna z darmowym starterem.