MidGuard banner na kosmicznym tle

MidGuard – nowa polska gra fabularna z darmowym starterem

MidGuard to powstająca gra fabularna osadzona w uniwersum science fiction. W ciekawy sposób łączy ona stylistykę sci-fi z barwną wariacją mitologii nordyckiej. Wcielisz się w niej w weterana, któremu nie są obce zarówno cybernetyczne implanty, jak i mistyczne zaklęcia.

Sam MidGuard wystartuje ze zbiórką na Wspieram.to w lutym 2021 roku.

Do tego czasu możecie pobrać darmowy starter, w którym znajdziecie całkiem sporo materiałów. Prócz przeszło siedemdziesięciu stron podręcznika czekają tam na was trzy gotowe karty postaci oraz jej wzór do wydruku.


Uniwersum kosmicznych wikingów w MidGuard

W grze czekają walki z trollami, smokami i kosmicznymi krakenami.

Wcielając się w Midgardczyka, piszesz się nie tylko na stereotypowego wikinga, ale także cybernetyczne modyfikacje i futurystyczne uzbrojenie – w tym topory, rzecz jasna.

Podepniesz się do zakazanej sieci Yggdrasil i zagrasz na nosie samemu Odynowi. Wszystko zmierza zaś do ostatecznej bitwy – Ragnaroku. W rezultacie zyskujemy naprawdę ciekawy i spójny świat.

Grafika promująca MidGuard.

A co o samym uniwersum mówi starter?

Uniwersum MidGuard to świat, w którym kultura nordycka zderza się z futuryzmem. Galaktyka podzielona jest na niezliczoną liczbę układów gwiezdnych, z których 9 pełni w niej dominującą rolę – to na planetach będących ich częścią wykształciły się cywilizacje: Aelfheim – kolebka elfów, Svartalfeim – miejsce elfich wygnańców, Niflheim – źródło wszelkiego plugastwa, Asgard oraz Vanaheim – macierzyste planety Aesirów i Vanirów, którzy od wieków rywalizują ze sobą. Do tego mroźne Jotunheim, skąd pochodzą lodowi giganci, Muspelheim – ogniste piekło, skąd wywodzą się tajemnicze dzieci Surta, oraz wyjątkowy, martwy układ Helheim, gdzie rządzi Pani Śmierci. Pośrodku tego wszystkiego, w samym centrum galaktyki, położony jest Midgard – unikatowy system, skąd wywodzą się ludzie. Midgard to planeta, która uwięziona jest między ogniem a lodem. Jedna z jej półkul zawsze skierowana jest w stronę bezlitosnego, palącego słońca, a druga tonie w wiecznym mroku i mrozie. Jedynie zielony pas na równiku, nazywany Pierścieniem, nadaje się do swobodnego zamieszkania.

Starter do gry MidGuard
Grafika z gry MidGuard.

Gra prezentuje się bardzo dobrze, dlatego warto czekać na więcej. Ostatecznie jest to nowoczesne i ciekawe podejście do mitologii nordyckiej.

Sam starter obfituje we wspaniałe grafiki i jest utrzymany w świetnym stylu. Serdecznie zachęcamy was do jego wypróbowania oraz zapraszamy na stronę internetową autorów.

Więcej o MidGuard już niedługo, a jeśli jesteście zainteresowani innymi mieszankami sciencie fiction z innymi gatunkami, zobaczcie koniecznie Deep Rock Galactic – krasnoludy w kosmosie.