Mass Effect Legendary Edition potwierdzony!

Stało się. BioWare oficjalnie zapowiedziało remaster jednej z najgorętszych serii gier ostatnich lat… Nadchodzi Mass Effect Legendary Edition.

W końcu potwierdziło się to, czego domyślaliśmy się już dawno: nowy Mass Effect jest coraz bliżej. Zapewne dobrą wiadomością dla wszystkich jest fakt, że planowane jest wydanie od razu wszystkich trzech części.


Coś nowego, coś starego

Co istotne, Edycja Legendarna w żaden sposób nie będzie fabularnie odbiegała od pierwowzoru. Mass Effect Legendary Edition to pełnoprawny odświeżony produkt.

Twórcy zapewniają, że modernizacji zostały poddane, między innymi, tekstury, shadery oraz modele. Przygody komandora Sheparda, rozgrywane według scenariusza Drew Karpyshyna (scenarzysty oraz pisarza), pozostaną nienaruszone.

W nowe Mass Effect zagramy już wiosną przyszłego roku. Gry zostaną wydane na PC, konsole PS4 oraz Xbox One (z dodatkową kompatybilnością do konsol nowej generacji).

Co ważne, Legendarna Edycja obejmie rozgrywkę jednoosobową wszystkich trzech części, a także wydanych do nich DLC. Całość zostanie zoptymalizowane pod rozdzielczość 4K Ultra HD.


Uniwersum ME zostanie poszerzone

Przy okazji BioWare poinformowało również, że w planach jest wydanie zupełnie nowej gry umieszczonej w świecie Mass Effect.

I choć na razie nie podano więcej szczegółów, kolejnych informacji możemy się spodziewać po Nowym Roku…


Źródło