rodzina wampirów Masters of the Night

Masters of the Night ruszy na kickstarterowe łowy

Dobrze przygotujcie się na wizytę wampirzej rodziny, bo wasze tętnic… pieniądze nie ocaleją. Kampania wystartuje 14 stycznia.

Jeśli zawsze chciałeś dowiedzieć się jak to jest być wampirem, to tuż po Nowym Roku będzie okazja wesprzeć projekt, który daje taką możliwość.


Wampiry na planszy

Masters of the Night to kooperacyjna gra planszowa dla 1-5 graczy, w której wcielamy się w członków rodziny krwiopijców.

Ale nie będzie kolorowo: po długiej podróży budzimy się w nieznanym, wrogim mieście, ścigani przez tajemniczych Agentów. Więc jeśli sądzisz, że życie wampira to sielanka okraszona krwią dziewic, masz ostatnią szansę na pozbycie się złudzeń.

Katedra z Masters of the Night

Gra podzielona jest na następujące po sobie naprzemiennie fazy dnia i nocy, a możliwe do wykonania akcje różnią się w zależności od pory dnia. Jak na prawdziwego wampira przystało, po wschodzie słońca musisz znaleźć bezpieczną kryjówkę, natomiast nocą zyskasz ponadprzeciętną moc.

Po planszy składającej się z dziewięciu kart obszarów oprócz wampirów poruszają się też nasze sługi oraz wrodzy Agenci.

Zmieniające się pory dnia mają wpływ nie tylko na bohaterów, ale również na efekty wynikające z obszarów. Trzeba dobrze zaplanować gdzie i w jakim stanie zastanie cię świt.

Agnieszka, bohaterka Masters of the Night
Smaczek dla polskich graczy

Masters of the Night zapowiada się naprawdę ciekawie, choć na pierwszy rzut oka pewne wątpliwości może budzić regrywalność tytułu. Obszarów tworzących całą planszę jest tylko dziewięć i są to stałe elementy każdej rozgrywki.

Niemniej wszelkie wątpliwości możesz rozwiać sam, ponieważ gra dostępna jest online. Wraz z instrukcją w języku angielskim znajdziesz ją tutaj.


Źródło