Magic: The Gathering jako tematyczny park rozrywki

Gigant branży zabawkarskiej Hasbro realizuje kolejne kroki swojego wielkiego planu ratowania świata przed nudą. Firma dwoi się i troi, żeby wyciągnąć graczy z domowych pieleszy.

Hasbro już jakiś czas temu ogłaszało wkroczenie w świat tematycznych parków rozrywki. Różne instalacje pojawiają się głównie w okolicy marketów na całym świecie. Dopiero co zapowiedziano otwarcie NerfExperience, czyli potężnego centrum zabaw angażującego popularną markę. Ten obiekt powstanie na przestrzeni 18 tysięcy metrów kwadratowych w Singapurze. Tymczasem właśnie pojawiła się informacja o pierwszym w historii wodnym, a do tego krytym,  parku tematycznym wykorzystującym licencje Hasbro.

Atrakcje, dekoracje, hotele, a nawet parkowe przekąski mają być stylizowane na wzór najlepszych zabawek i serii, do których firma posiada prawa autorskie. Padły takie nazwy, jak Magic: The Gathering, Monopoly, Hungry Hungry Hippos, My Little Pony, Mr. Potato Head, Candy Land oraz Nerf. Szczegóły nie są znane, a firma wydaje się starać otoczyć projekt mgiełką tajemniczości, która może nakręcać atmosferę wśród fanów. Park ma zostać otwarty w 2020 roku, jednak nie zdradzono jeszcze konkretnej lokalizacji.

Na przyszły rok zaplanowano także otwarcie hotelu inspirowanego początkami oryginalnego Monopoly, które sięgają początków XX wieku. Goście będą mogli liczyć na specyficzny wystrój wynajmowanych pokojów oraz wyjątkowy klimat.

Jako, że nie udostępniono żadnego nagrania, zdjęcia ani nawet szkicu, pozwolę sobie na pocieszenie zamieścić nagranie z otwartego w ubiegłym roku tematycznego parku rozrywki Pandora: The World of Avatar.

To park poświęcony wielkiemu filmowemu dziełu Jamesa Camerona, który budowano przez przeszło siedem lat.