Ponad 230% celu osiągnęła zbiórka na Kult – Boskość Utracona

Last updated:

Studio Alis Games, które wydało w Polsce piątą edycję Wampir: Maskarada, zorganizowało zbiórkę na serwisie wspieram.to. Grę ufundowano w 8 godzin! Obecnie dzięki wsparciu fanów, zebrano już ponad 230% celu kampanii mimo, że do końca pozostało jeszcze kilkanaście dni. Co więcej wiemy o tytule, którego premiera odbędzie się w 2021 roku?

Zbiórka na Kult – Boskość utracona pokryje wszystkie koszty związane z wydrukiem i publikacją podręcznika. Premiera zapowiedziana jest na Wrzesień 2021.

Decyzja o dacie wydania gry została podyktowana obecną sytuacją na świecie. Dotyczy to jednak jedynie premiery sklepowej. Wspierający otrzymają podręcznik już wczesną wiosną 2021.

Podstawową wersję gry fabularnej, w wersji kieszonkowej zakupicie już od 199 zł. W zależności od wybranej wersji książka będzie zawierać od 400 do 480 stron.

Dostępne jest kilka edycji książki. Klasyczna wersja otrzyma wydanie w pełnym kolorze i twardej oprawie. Fani minimalizmu otrzymają twardą, czarną okładkę obitą materiałem. Wspomniana wcześniej wersja kieszonkowa posiada jedynie tekst i jest stylizowana na biblię.

Podstawowa wersja podręcznika prezentuje się mrocznie i pięknie, prawda?

Na chwilę obecną wspierający ufundowali już nie tylko podstawową wersję podręcznika. Odblokowano także obszerną kampanię Czarna Madonna oraz zestaw scenariuszy Taroticum i Inne Historie.

Do odblokowania pozostały jeszcze trzy progi:

  • 150 000 – każdy kupujący podręcznik otrzyma Zestaw Archetypów.
  • 170 000 – każdy kupujący podręcznik otrzyma Zestaw Kart Pomocniczych.
  • 200 000 – ten próg spowija jeszcze mgła mroku…

Warto zerknąć na stronę polskiego wydania Kult – Boskość utracona, aby być na bieżąco z informacjami na temat gry.


Kult – Boskość utracona, czyli świat to iluzja…

Świat, który otacza bohaterów jest tylko iluzją, która niestabilnie chwieje się nad przepaścią kłamstw. Ludzie, którzy błogo trwają w tym stanie, nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

W trakcie sesji pokierujemy bohaterami, którzy staną do walki z koszmarami oraz demonami przeszłości. To od naszych poczynań będzie zależeć, czy stworzona przez nas postać wpadnie w objęcia szaleństwa podczas konfrontacji ze złem.

Nasze postacie spróbują dostrzec to, co umyka zwykłym ludziom, by w końcu wyrwać się z iluzji i przerwać sieć kłamst.

Jeśli zainteresuje was podobna, mroczna tematyka, to sprawdźcie też Vampire: The Masquerade Rivals – krwista gra karciana. Kampania się zakończyła, ale nadal można zgarnąć preorder.