Księga Stali wkrótce zostanie otwarta…

Księga Stali to nowa gra fabularna rodzimej produkcji, której fabuła jest równie interesująca, co niepokojąca…

Pierwotny projekt okładki Księgi Stali przedstawia uzbrojoną w miecz i tarczę postać, co może wywoływać jednoznaczne skojarzenia z fantastycznym światem w klimacie magii i miecza. Pozory mogą jednak mylić, w tym przypadku bardzo dosadnie.

W tym RPG brak smoków, elfów, krasnoludów czy przedstawicieli innych ras fantasy. Fabuła zabiera nas na brutalną, zniszczoną przez nieodwracalny kataklizm planetę.

Zwłoki jedynego boga uderzyły o powierzchnię globu gdy ten konał w męczarniach. Istota, która pilnowała harmonii między człowiekiem a naturą, nie żyje. Dziki system obronny planety pragnie zniszczyć ostanie ludzkie osady podczas gdy przebudzeni, którzy przejęli część mocy dawnego boga, walczą między sobą o władzę.

Śmierć boga wywołała lawinową serię nieszczęść, w tym narodziny „błędu”, czyli niestabilnego ducha natury.

Ten duch stał się przyczyną powstania makabrycznych stworzeń, między innymi Tworzycieli będących „mieszaniną obumarłych ciał zwierząt i dzikiej roślinności”.

Świat nie wygląda ładnie ani kolorowo, a krajobraz nie napawa optymizmem. Zamiast kwiecistych łąk i zielonych lasów, gracze natrafiają na obrzydliwe cysty, które mogą swoim obszarem obejmować całe krainy.

Czym zatem są cysty? Cysta to niepokojący organizm, który swoimi korzeniami oplata fragmenty znanego ludziom świata. Jej powierzchnia przypomina rozkładające się mięso porośnięte krwawymi wybroczynami. Tworzyciel poluje na swoje ofiary, by następnie zanieść je do cysty, ofiary te są tam powoli trawione i przerabiane na budulec potrzebny do rozwoju cysty lub na obrzydliwe, pokraczne stworzenia będące swoistymi sługami Tworzycieli.

Obłędna fabuła to nie wszystko.

Księga Stali to także unikalna mechanika.

Do gry wprowadzone zostały karty, które są używane podczas testów oraz do aktywacji specjalnych umiejętności. Gracze muszą więc pilnować kiedy i jak używać danych kart.

Gra jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, więc nie możemy zdradzić wielu szczegółów, ale będziemy was informować na bieżąco.

Więcej informacji na fanpage’u gry.