Zbiórka na Księgę Stali zakończona – podsumowanie kampanii

Kampania na serwisie wspieram.to na grę RPG Księga Stali, zakończyła się 14 grudnia. Zbiórka przebiła swój pierwotny cel o ponad 1000%. Tak dobry wynik pozwolił na zdobycie kilku dodatków, które wspierający otrzymają razem z podręcznikiem.

Zbiórka odniosła zdecydowanie największy sukces w stosunku do wszystkich poprzednich kampanii wydawnictwa Hengal. Ogólnie zebrano 40 207 zł z potrzebnych jedynie 4 000 zł.

Na grę autorstwa Macieja Syncerka i Piotra „Jagmina” Rasińskiego dokonano aż 871 wpłat, a w zbiórce wzięło udział 281 osób. Oto lista odblokowanych podczas kampanii celów:

 • Księga Stali RPG – podręcznik podstawowy.
 • Karty Pomocy – zbiór podstawowych informacji, przydatnych dla mistrza gry oraz graczy.
 • Sterta Stali RPG – samodzielny dodatek.
 • Wydrukowane karty postaci + ołówki.
 • Przeklęta Księga PDF – elektroniczny suplement do Księgi Stali.
 • Skirmish Księgi Stali PDF – zestaw zasad do gry bitewnej w uniwersum Księgi Stali.
 • Przerdzewiała Sterta PDF – elektroniczny bestiariusz i spis postaci niezależnych z motywami do Sterty Stali
 • Generatory PDF – elektroniczny suplement do Księgi Stali, który pozwala na losowanie postaci, miejsc i wydarzeń podczas sesji.
 • Drukowane karty postaci do Sterty Stali wraz z ołówkiem
 • Crowdfunding Book – drukowany zestaw wszystkich suplementów – dostępny do zakupu jako dodatek
 • Mini – Setting – rozszerzenie do Księgi Stali w wersji PDF
 • Kosmiczny Złom – Przygoda do Sterty Stali skupiona na sprzecznych intencjach bohaterów, (spodziewajmy się nawiązań do gry Among Us).
 • Notesy z motywem Księgi Stali

Większość z wymienionych dodatków trafi do wspierających razem z podstawową wersją podręcznika. Niektóre z nagród uzależnione były też od wielkości wpłaty na serwisie wspieram.to.

Podręcznik okładka oraz karty do księga stali rpg
Czekacie na swój egzemplarz Księgi Stali?

Księga Stali – co więcej?

Sprzedano około 200 egzemplarzy Księgi Stali oraz trochę mniej egzemplarzy Sterty Stali. Crowdfunding Book sprzedał się w liczbie 86 sztuk.

Co więcej, autorzy zbiórki obiecali dodatkowy setting do Księgi Stali. W głosowaniu ostatecznie wygrał motyw prehistorii. Warto wspomnieć też, że na końcu kampanii Maciej Syncerek postanowił dorzucić jeszcze jeden motyw.

Ostatecznie więc otrzymamy motyw prehistorii oraz biopunk.

Warto również śledzić grupę Księgi Stali na Facebook. Dlatego każdy, kto zakupi podręcznik odnajdzie tam odpowiedzi na pytania związane z grą i jej mechaniką.

Wydawnictwo Hengal poinformowało nas również o tym, że zawiązało współpracę z brytyjskim twórcą gier fabularnych. Oznacza to, że możemy spodziewać się nowych tytułów na licencji zagranicznej.


Krótkie przypomnienie fabuły

Gra RPG Księga Stali zabiera nas do niebezpiecznego świata, który został opuszczony przez swojego boga. Dni stają się coraz mroczniejsze i zimniejsze, a dotychczasowe życie zostało wywrócone do góry nogami.

Podczas sesji wcielimy się w zwykłych ludzi, którzy muszą przystosować się do nowej rzeczywistości. Do tego będziemy musieli zmierzyć się z potworami, które wypełzły z ciała martwego stwórcy.

Świat ma być brutalny i brudny, a dynamiczna walka będzie przeplatać się z tajemną magią.

Jeśli interesuje was, jak przebiegała zbiórka, to sprawdźcie naszą relację, w której informowaliśmy o postępach kampanii na Księgę Stali.