Kroniki Myrtany: Archolos – pierwszy oficjalny trailer moda do Gothic 2

Powstający od kilku lat, nieoficjalny mod do Gothic II: Złota Edycja w końcu doczekał się pierwszego trailera. Kroniki Myrtany: Archolos trafiły też na Steam. Data premiery nie jest dokładna, możemy jedynie spodziewać się jej w 2021 roku.

Cała seria Gothic to niewątpliwy klasyk, który w naszym kraju zyskał niesamowitą popularność. Gra miała kilka niedociągnięć technicznych, które mogły nieco zepsuć nam rozgrywkę.

Fani pokochali serię mimo niedoskonałości. Wszystko dzięki wciągającej rozgrywce, mrocznym klimacie oraz świetnemu polskiemu dubbingowi.

Dodatek zbiera nas na zupełnie nową wyspę – Archolos. To spory kawałek lądu na wchód od Myrtany, którą znamy z Gothic III.

Kroniki Myrtany oferują 40 godzin zabawy, w świece zgodnym z fabułą oryginału.

Wyspa bogata jest w różnorodne lokacje: farmy, winnice, wioski i kopalnie. Najważniejszym miejscem jest jednak majestatyczne miasto Archolos – bijące serce wyspy.

Screen z Archolos, miasto z Kronik Myrtany
Grafika widocznie została poprawiona – jest klimatycznie.

Co najważniejsze, modyfikacja ma pełen polski dubbing, który wykonano w jakości studyjnej. Autorzy skomponowali nawet własną ścieżkę dźwiękową.

Wypróbujemy również ponad 100 nowych zbroi i broni, które pomogą nam wykonać 180 nowych zadań. Każde z nich rozwiążemy na kilka sposobów.

Nie należy też zapomnieć o wydarzeniach losowych – będzie ich aż 200.

Twórcy wspominają, że ich projekt jest hołdem dla serii. Zarówno starzy wyjadacze, jak i nowi gracze, znów wkroczą do uniwersum Gothic, by przeżyć jeszcze jedną przygodę.

Jeśli chcecie wesprzeć projekt, zrobicie to poprzez wpłaty na Patronite. Autorzy moda przygotowali kilka progów dla patronów.

Każdy z progów wsparcia przewiduje uwiecznienie wspierających w grze. Na nasze życzenie w zależności od progu, pojawimy się w napisach końcowych, lub nawet jako jeden z NPC.


Gothic II: Kroniki Myrtany – historia Marvina

Fabuła modyfikacji pozwala wcielić nam się w bohatera, który tym razem jednak ma imię. To Marvin, młody mężczyzna, który uciekając od wojny, odnalazł się w Archolos.

Historia przypomina trochę przygody imigranta w Stanach Zjednoczonych, którego oczekiwania brutalnie zderzają się z rzeczywistością. Wyspa miała być ostoją bezpieczeństwa, gdzie Marvin mógłby wieść spokojne życie.

Na miejscu jednak wcale nie jest tak kolorowo. Okoliczne gildie kupieckie walczą o dominację, a miejscowe władze są coraz bardziej surowe. Pozostaje też kwestia innych uchodźców, którzy robią wszystko, aby zapewnić sobie godny byt.

Screen Marvina, głównego bohatera Kronik Myrtany
Klasycznie mamy wolną rękę w poruszaniu się po wyspie. Warto jednak uważać na niebezpieczeństwa.

To właśnie tutaj pojawiamy się my. To od gracza zależy los Marvina oraz to, kim zostanie bohater. Wiele ścieżek staje przed nami otworem.

Trailer ukazuje już kilka możliwych dróg rozwoju. Między innymi możemy dołączyć do miejscowych magów, straży miejskiej, albo zostać bandziorem na usługach kupców.