Katedra Koszmarów

Katedra Koszmarów nadciąga

Po kolejnych świetnych zapowiedziach, Czacha Games nie zwalnia tempa. Już w ten piątek, 1 lipca, zapraszamy Was razem z wydawcą na kampanię przedsprzedażową Katedry Koszmarów!

Katedra Koszmarów to gra autorstwa Błażeja Kubackiego, do której tryb solo stworzyli David Turczi i Nick Shaw, inspirowana dziełami Zdzisława Beksińskiego. I nie tylko pod względem graficznym Katedra Koszmarów czerpie z twórczości tego słynnego malarza, bowiem jej mechanika jest również bezpośrednim wynikiem interpretacji sztuki artysty.

Katedra koszmarów pudełko
Pudełko gry zapowiada rozgrywkę w klimacie grozy i niepokoju.

W tej grze od 1 do 4 graczy będą wykonywać akcje mające na celu kontrolowanie jak największych obszarów mapy i realizację celów. Gracze będą mogli przywoływać Wyznawców, budować Forty, poruszać się po mapie i poświęcać Wyznawców, aby wspiąć się po torze rytuałów. Każdy z graczy będzie miał do zrealizowania swoje własne cele, które zapewnią mu punkty zwycięstwa.

Katedra Koszmarów komponenty
Szykujcie stoły, nadciąga Katedra Koszmarów!

W trakcie gry Katedra będzie rosnąć na środku planszy, a kiedy już zostanie ukończona, gracze będą musieli zmierzyć się z fizycznymi przejawami koszmarów, które zostaną wypuszczone na świat. Jeżeli będę wystarczająco silni, będę też mogli przejąć nad nimi kontrolę.

Katedra Koszmarów została pierwotnie ufundowana na platformie Gamefound, gdzie uzbierała ponad 170 tys. Euro, co stanowi ponad 580% zakładanej kwoty. Polska edycja jest wynikiem współpracy oryginalnego wydawcy Board&Dice oraz Czacha Games.

Katedra koszmarów figurki
W każdym elemencie gry czuć ducha prac Zdzisława Beksińskiego.

Polska edycja gry od Czacha Games jest oficjalnym licencjonowanym produktem, nad którym patronat objęło Muzeum Historyczne w Sanoku, będące właścicielem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego.

Edycja polska Katedry Koszmarów będzie produktem ekskluzywnym. Jej druk będzie jednorazowy, a w momencie oficjalnej premiery będzie dostępna tylko w sklepie wydawcy.

Dodajmy, że przez pierwsze 3 doby trwania kampanii, w cenie podstawowej będziecie mogli nabyć grę wraz z dodatkową figurką i kartami Koszmarnego Kota.

Premiera gry jest planowana na maj 2023 r. Cena w przedsprzedaży to 399 zł. Kampania rusza 1 lipca 2022 r. o godz. 10:00 TUTAJ.

Pod wskazanym linkiem możecie już znaleźć draft kampanii, gdzie możecie znaleźć m.in. instrukcję. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w przedsprzedaży!