Kampania społecznościowa polskiej wersji Jagged Alliance już za rogiem

10 października polska edycja gry planszowej Jagged Alliance wyrusza na swoją pierwszą i najważniejszą misję.

Gra planszowa Jagged Alliance to perełka wśród planszowych konwersji gier komputerowych. Recenzje i oceny graczy są bardzo wysokie i nie chodzi jedynie o zagorzałych fanów kultowego klasyka.

Taktyczna, kooperacyjna rozgrywka doskonale sprawdza się w planszowym wymiarze. Gracze chwalą przede wszystkim różnorodność wszystkich elementów w grze oraz świetne oddanie klimatu pierwowzoru.

Jagged Alliance to taktyczna, kooperacyjna gra planszowa, oparta na kultowej grze
komputerowej z lat 90. W czasie rozgrywki wcielamy się w grupę opłaconych najemników, którzy wyruszają na tropikalną wyspę Arulco, aby walczyć z władającą nią dyktatorką Deidranną – zwaną przez siły rebeliantów Okrutną Królową.

Przygotujcie się do każdej misji wybierając odpowiedni zestaw najemników, wyposażcie ich w jak najlepszy ekwipunek – zdobyty na wrogach lub zakupiony w korporacji A.I.M., zdobywajcie nowych sojuszników, uwalniajcie kolejne fragmenty wyspy z sił okupacyjnych, szkolcie rebeliantów, aby bronić zdobytego terytorium i zawsze miejcie oko na działania nikczemnych dowódców Deidranny.

Karty i figurki najemników polskiej wersji Jagged Alliance

Wydanie polskiej edycji tej cenionej na całym świecie taktycznej gry planszowej wzięło na siebie wydawnictwo Underworld Kingdom, czyli ekipa odpowiedzialna między innymi za STWORZE.

Pamiętacie Jagged Alliance – kultową grę komputerową z lat 90? Na jej podstawie powstała planszówka autorstwa Marko Jelena i Jana Wagnera. Spotkaliśmy ich na targach Brettspiel Con w Berlinie! Kupiliśmy, zagraliśmy i już na drugi dzień rozmawialiśmy o zakupie licencji na wydanie polskiej wersji językowej!

Najszybsi kandydaci na członków międzynarodowej siatki najemników będą mieli dostęp do specjalnej opcji wsparcia. W ramach zestawu Siły Specjalne znajdą się: podstawowa wersja gry Jagged Alliance, rozszerzenie Underground, podziękowania od wydawców, grafiki w formie tapet na pulpit PC, a także unikalny nieśmiertelnik z wytłoczonym imieniem, nazwiskiem i grupą krwi posiadacza.

Zestaw Snajper to oferta bez rozszerzenia, z odpowiednio niższą ceną, ale zawierający pozostałe słodkości.

Rozszerzenie gry także będzie dostępne podczas nadchodzącej wielkimi krokami zbiórki.

Każda z ofert przeznaczona jest dla 50 pierwszych wspierających i będzie trwać przez pierwsze 48 godzin zbiórki. W tym czasie wszystkie pozostałe zestawy będą objęte odpowiednią zniżką.

Autorzy polskiego wydania gry uruchomili już szkic, pod którym zbierają sugestie użytkowników. Poprawki i dodatkowe elementy są wprowadzane na bieżąco, więc na pewno warto zajrzeć i przesłać swoją opinię.

Kampania startuje 10.10.2019 roku o godzinie 10:00.

Źródło