Kalendarz

Sie
19
pon
2019
Tydzień z Warcry w FGB!
Sie 19@13:00 – Sie 24@18:00
Tydzień z Warcry w FGB!

Na figurkowe stoły przebojem wdzierają się najeźdźcy z Eightpoints! Słudzy chaosu rządni walki pod dowodzeniem samego Archaona zbierają się wokoło jego fortecy by walczyć o chwałę, uwielbienie i dary bogów chaosu!

Dla nas to kolejny tydzień kiedy na naszych stołach Warcry będzie królował! Od poniedziałku do piątku z wielką chęcią pokażemy Wam jak gra się w Warcry’a, a w sobotę zapraszamy każdego chętnego by stawił czoła innym w Pierwszym w FGB TURNIEJU WARCRY!

Serdecznie zapraszamy każdego kto chciałby za pomocą miecza, młota czy topora wywalczyć miejsce w szeregach armii Archaona!

Co oczywiste, każdego dnia obowiązuje darmowa rezerwacja na Warcry!

Figurkowe Gry Bitewne

Sie
22
czw
2019
Czwartek z Warhammerem 40,000 w FGB!
Sie 22@13:00 – 21:00
Czwartek z Warhammerem 40,000 w FGB!

Dzień z Warhammerem 40,000 to najlepsza możliwa okazja by całkowicie zagłębić się w świecie najpopularniejszego bitewniaka!

Od 18 startujemy z nauką gry w Warhammera, na który zapraszamy wszystkich chętnych (prosimy o wcześniejszą rezerwację, mamy ograniczoną ilość miejsc).
W ciągu dnia prowadzimy również naukę gry w Kill Teama, na którą należy się wcześniej umówić z nami mailowo lub przez klubowy fanpage 🙂

W każdy czwartek obowiązywać będzie też darmowa rezerwacja miejsc!

Zapraszamy do FGB!

Figurkowe Gry Bitewne

Kampania KT i WH40k – Age of Silence w FGB!
Sie 22@17:00 – 20:00
Kampania KT i WH40k - Age of Silence w FGB!

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym eksperymentalnym evencie narracyjnym osadzonym w uniwersum Warhammera 40k!

Age of Silence rozegra się w alternatywnej wersji historii, w której po upadku Cadii i wydarzeniach opisanych w Gathering Storm, potężny impuls z Great Riftu sparaliżował łączność i podróżowanie przez Warp w galaktyce.

W rękach uczestników pozostawimy losy opanowanej przez Chaos galaktyki. Losy ludzkości i szanse na powstanie nowych galaktycznych Imperiów są w waszych rękach!

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie informacyjnej:
https://fgb.club/age-of-silence/

Figurkowe Gry Bitewne

Luźne granie w Pauper MTG
Sie 22@17:00 – 19:50
Luźne granie w Pauper MTG

Luźne granie w Pauper MTG w ERPEGIE!

Jak co czwartek, rozgrywamy „przyjazny-dla-każdego-turniej-bardzo-casual” w formacie Pauper.

Format: Pauper (legalność MTGO)

Wpisowe: 3 zł

Nagrody: promki

Czas trwania: 17:00-20:00**

Rundy: 3, niezależnie od ilości osób (50min+5min na ew. terminację)

Zachęcamy zarówno do uczestnictwa, jak i przyjścia w roli obserwatora. Zawsze chętnie opowiemy o graniu w Magic: The Gathering, formacie Pauper, czy turnieju samym w sobie.
Celem jest dobra zabawa i zebranie jak największej ilości ludzi, którzy dołączą do grona Pauperowych graczy. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych – nawet jeśli wasz deck nie jest w pełni skompletowany, lub nie macie go w ogóle!

* Szczegóły każdorazowo ustalamy wspólnie na miejscu, tuż przed rozpoczęciem turnieju (e.g. przy ponad 16 uczestnikach, czterorundowy turniej nie wyłoni jednoznacznego zwycięzcy, co może spowodować zmianę sposobu podziału nagród, by nikt nie poczuł się pokrzywdzony)
** Jeśli zawczasu zapiszesz się na wydarzenie, masz szansę dołączyć po godzinie rozpoczęcia. Pamiętaj jednak, że powyżej 15 minut nieobecności, osoba zarejestrowana automatycznie przegrywa pierwszą grę, a powyżej 30 minut: rundę.

F.A.Q:
Q: Czy mój deck jest legalny?
A: Sprawdź karty na tej liście: https://scryfall.com/search?as=grid&order=name&q=f%3Apauper

Q: Jak bardzo doświadczonym graczem powinienem być, by móc grać w tym turnieju?
A: Nie jest wymagane duże doświadczenie, ani perfekcyjna znajomość wszystkich zasad MTG – ale ponieważ mamy ograniczony czas na wykonanie 4 rund, zalecany jest „poziom ogrania” pozwalający na przeprowadzenie płynnej rozgrywki.

Q: Co jeśli chciałbym zagrać, ale moja talia nie jest kompletna?
A: Nie chcemy żeby ktoś musiał zrezygnować z gry tylko dlatego, że nie udało mu się zebrać decka na czas, dlatego dopuszczamy dowolną ilość proxów! (zastępników oryginalnych kart)

Warunki:
– prox musi być czytelny i zawierać wszystkie kluczowe informacje o karcie (preferowany wydruk w skali 1:1 w dobrej jakości)
– karta sproxowana nie może być w żaden sposób odróźnialna od reszty, gdy znajduje się w potasowanym decku

Q: A jeśli nie mam decka w formacie w ogóle?
A: Prawdopodobnie jest kilka osób, które mają więcej niż 1 deck i mogą go użyczyć na czas turnieju. Spytaj w komentarzach pod tym wydarzeniem!

UWAGA: Na spotkaniu będziemy korzystać z nowego mechanizmu mulligan (https://magic.wizards.com/…/mythic-championship-ii-format-a…)

Erpegie

Spotkania przy planszy
Sie 22@17:30 – 23:45
Spotkania przy planszy

Zapraszamy do Krolma na cotygodniowe spotkania przy planszy

Oprócz codziennego grania w gry planszowe i nie tylko. Co tydzień zbieramy graczy, którzy poszukują innych osób do gier. W ten dzień można przyjść i przyłączyć się do podobnych poszukiwaczy.

Grę wybieramy na miejscu lub przynosimy własną. Różnica w porównaniu ze zwykłym dniem jest taka, że w Czwartki jest duża szansa na znalezienie innych graczy, z którymi możemy wspólnie usiąść do stolika, lub umówić się na konkretny tytuł.

Będziemy parować osoby przy grach planszowych o różnym stopniu trudności ze względu na preferencje graczy.

Zapraszamy absolutnie każdego, kto ma ochotę poznać nowe osoby, gry i dobrze się pobawić.

Każdy kto wyrazi chęć wzięcia udziału w wydarzeniu ma możliwość napisania wątku w dyskusji. Wpisujemy tytuł gry, w którą chcemy zagrać i zbieramy do niej osoby.

Jeśli chcecie skorzystać z gier z naszych zbiorów, to koniecznie ją zarezerwujcie wcześniej. Max tydzień przed wydarzeniem.

Jeśli chcecie wybrać inny dzień, to zapraszamy do naszej grupy Spotkania w Krolmie i tam już umawiamy się wedle woli 🙂 Czwartek jest po prostu dniem bazowym 😉

Wątek w dyskusji zaczynamy według wzoru:

Data:
Nazwa gry:
Liczba osób (według liczby podanej na pudełku gry):
Godzina rozpoczęcia:
Zapisani:

KROLM

Sie
23
pt
2019
KrosCon – konwent gier planszowych i fantastyki
Sie 23@09:00 – 20:00
KrosCon - konwent gier planszowych i fantastyki

Już 25 sierpnia 2018 (sobota) w Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się konwent fantastyki i gier planszowych #Kroscon. Jest to projekt nad którym pracowało wiele osób i organizacji, a także finał bardzo długich przygotowań, spotkań, ustaleń i pracy oraz kumulacja naszych animatorskich zdolności, umiejętności i zaangażowania.

Każdy uczestnik odwiedzający to wydarzenie zetknie się z przeróżnymi atrakcjami, prelekcjami i sercem tej imprezy – Games Roomem. Projekt ten pochłonął bardzo dużo czasu, wymagał również uporu i cierpliwości, ale w końcu dotarliśmy do punktu który gwarantuje zarówno nam jak i odwiedzającym organizację na najwyższym poziomie. Czekać was będą:

^*^ Prelekcje – dwa bloki prelekcji, ciekawe tematy i charyzmatyczni wykładowy gwarantują dobrą zabawę. Co czeka uczestników na wykładach?

^*^ Warsztaty – uzupełnienie programu Krosconu. Prezentacje umiejętności dzięki którym uczestnicy będą mogli wzbogacić swoją wiedzę.

^*^ Games Room – zaopatrzony w ponad 300 gier planszowych – każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie!

Widzimy się 25 sierpnia 2018 (sobota) w RCKP Krosno, gdzie będzie czekać na Was cała masa atrakcji przygotowanych przez Blueberrypuddingcake, Krośnieński Klub Fantastyki „Elizjum 2.0” i Szkolny Klub Fantastyki „Nebula”.

Piątkowy Kącik Porad Modelarskich w FGB!
Sie 23@13:00 – 21:00
Piątkowy Kącik Porad Modelarskich w FGB!

Często podpytujecie nas o pomoc w malowaniu i konwersjach modeli. Postanowiliśmy zorganizować cykliczne, PRAKTYCZNE spotkania, na których będziecie mogli zjawić się u nas z farbkami i modelami i dowiedzieć czegoś nowego!

Event będzie się odbywał w formie konsultacji – czyli będziemy pomagać wam z tym, nad czym akurat pracujecie (malowanie, składanie, magnesowanie, piny, przygotowanie podstawek, konwersje), ale możecie też odwiedzić nas i pomalować w towarzystwie i poobserwować innych przy pracy 🙂 Nasz klubowy Michaszek na wszystkim nie zna, ale postara się pomóc 😉

W związku z rozmiarem stołu, przewidujemy około pięć miejsc na każde spotkanie, więc polecamy dać nam znać o planowanych odwiedzinach 🙂

Figurkowe Gry Bitewne


Friday Night Magic – Pauper Classic
Sie 23@17:00 – 19:50
Friday Night Magic - Pauper Classic

UWAGA! Wszystkie Piątkowe turnieje Magic: The Gathering FNM w ERPEGIE będą odbywały się w dwóch formatach: Pauper Classic i Standard!

Wpisowe: 3 zł

Nagrody: promki

W związku z niedawną unifikacją legalności paupera jak i również uznaniem go za oficjalny format sklep ERPEGIE chciałby serdecznie zaprosić Was na inauguracyjny turniej FNM (Friday Night Magic) w rzeczonym formacie PAUPER CLASSIC jak i również na turniej w zwyczajowym już formacie STANDARD.

PAUPER CLASSIC – Jest to format, w którym legalne są wszystkie karty wydane w całej historii Magic’a o rzadkości Common (z wykluczeniem dość krótkiej listy kart zakazanych – banned).

Oficjalne informacje na temat formatu jak i listę zbanowanych kart można znaleźć pod tym adresem: https://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/formats/pauper

Jeśli nie masz talii, daj znać na stronie wydarzenia lub na grupie Pauper Katowice, a z pewnością ktoś ze stałych bywalców przyniesie dla ciebie talię na turniej!

Na turnieju NIE SĄ legalne karty proxy.

Jeśli format wydaje Ci się ciekawy i chcesz dołączyć do lokalnej społeczności, zapraszamy na grupę Pauper Katowice, jak i również na czwartkowe casualowe spotkania z pauperem o godzinie 17:00 w ERPEGIE, gdzie w ramach rozwoju grupy dozwolone jest używanie w talii kart proxy.

Erpegie

Gry imprezowe wieloosobowe
Sie 23@17:30 – 23:45
Gry imprezowe wieloosobowe

Zapraszamy do Krolma na wieloosobowe gry imprezowe

Oprócz codziennego grania w gry planszowe i nie tylko. Co tydzień zbieramy graczy, którzy poszukują innych osób do gier integracyjnych, imprezowych. W ten dzień można przyjść i przyłączyć się do podobnych poszukiwaczy.

Grę wybieramy na miejscu lub przynosimy własną. Różnica w porównaniu ze zwykłym dniem jest taka, że w Piątki jest duża szansa na znalezienie innych graczy, z którymi możemy wspólnie usiąść do stolika.

Będziemy integrować osoby przy grach, gdzie głównie się pośmiejemy, pobawimy i pogramy w większym gronie.

Zapraszamy absolutnie każdego, kto ma ochotę poznać nowe osoby, gry i się dobrze pobawić

Każdy kto wyrazi chęć wzięcia udziału w wydarzeniu ma możliwość napisania wątku w dyskusji. Wpisujemy tytuł gry, w którą chcemy zagrać i zbieramy do niej osoby.

Jeśli chcecie skorzystać z gier z naszych zbiorów, to koniecznie ją zarezerwujcie wcześniej. Max tydzień przed wydarzeniem.

Jeśli chcecie wybrać inny dzień, to zapraszamy do naszej grupy Spotkania w Krolmie i tam już umawiamy się wedle woli 🙂 Piątek jest po prostu dniem bazowym 😉

Wątek w dyskusji zaczynamy według wzoru:

Data:
Nazwa gry:
Liczba osób (według liczby podanej na pudełku gry):
Godzina rozpoczęcia:
Zapisani:

KROLM

Sie
24
sob
2019
Turnieje Age of Sigmar w Krolmie
Sie 24@09:00 – 15:00
Turnieje Age of Sigmar w Krolmie

Turnieje Age of Sigmar w Krolmie – Sierpień

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Bez względu na posiadany wiek!

Turniej zaliczony do ligi Krolma

Wejście: w ramach wstępu do gralni (15zł), lub karnet. W całości przeznaczane na rozwój bazy terenowej.

Nagrody: Upominek dla losowego miejsca

Zasady:
Corebook + Hand’s Book 2019 + poprawki ze strony GW
Scenariusze z GH2019
Format: Matched Play
Bez ukrytych Agend, Meeting Engagements

Harmonogram na turniej 1250p:
9.00 – zapisy
9:30 – start 1 bitwy
11:15 – start 2 bitwy
13:00 – start 3 bitwy
14:45 – ogłoszenie zwycięzców

Harmonogram na turniej 2000p:
8.00 – zapisy
8.30 – start 1 rundy
11.15 – start 2 rundy
14.00 – start 3 rundy
16.45 – ogłoszenie zwycięzców

Dodatkowe info:
– Gramy na oficjalnych modelach od GW (dozwolone proxy innymi modelami GW)
– Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą armię, miarkę, kostki i czytelną rozpiskę
– Nie ma wymogu pomalowanej armii

Warunki wygranej:
Major i Minor Win dają zwycięstwo w bitwie.

Po każdej bitwie liczymy ilość zniszczonych punktów armii przeciwnika (czyli to czego nie ma na stole). Liczymy tylko całe oddziały. Oddziały przyzwane, które zostaną zniszczone również należy doliczyć. Wynik będzie brany pod uwagę przy remisach w tabeli ogólnej.

Punkty Ligowe Krolma:
1 miejsce + 3p
2 miejsce + 2p
3 miejsce + 1p
Każda wygrana bitwa + 1p
Najwyższa różnica na plus zdobytych/straconych punktów armii w turnieju + 1p
Pomalowana armia + 1p
Uczestnictwo w turnieju +1p

KROLM

I Turniej Warcry w FGB!
Sie 24@10:00 – 18:00
I Turniej Warcry w FGB!

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie ze zorganizowanym graniem w Warcry!
Po trzech tygodniach od premiery, liczymy że uda nam się zebrać wesołe grono na kilka matched playowych pojedynków 🙂

Zapisy: W ramach ważnej karty klubowej, lub za oddaną kartę srebrną.

Zgłoszenia: mailowo na sklep@fgb.club bezpośrednio do pracowników FGB

Rozpiski: 1000 pkt, bez Thralli, podzielone na drużyny: Dagger, Shield, Hammer (podział i rozpiska obowiązują przez cały turniej).

Scenariusze: Wybierane na początku rundy przez organizatorów + losowany twist z talii obowiązujący dla wszystkich stołów.

Hidden Agendas: ujawniane równocześnie w pierwszym hero phase

Punktacja: według tabeli w Core Booku (s. 78)

Harmonogram (eksperymentalnie więc może się zmienić):
10:30-11:00 – zapisy, parowanie
11:00-12:00 – 1 runda
12:00-13:00 – 2 runda
13:00-14:00 – 3 runda
14:00-15:00 – przerwa obiadowa
15:00-16:00 – 4 runda
16:00-17:00 – 5 runda
17:00 – rozdanie nagród, podsumowanie

Limit graczy: 14 osób

Mile widziane osoby, które zjawią się z terenami ze starterów – miło będzie pyknąć na komplecie oficjalnych stołów 🙂

Figurkowe Gry Bitewne

YuGiOh! Nauka i Granie
Sie 24@12:00 – 18:00
YuGiOh! Nauka i Granie

Serdecznie zapraszamy na naukę gry Yu-Gi-Oh! TCG

Grajfer – Strefa Gier


Sie
25
nie
2019
MTG: Standard Showdown
Sie 25@11:00 – 16:00
MTG: Standard Showdown

Zapraszamy na turniej Magic: the Gathering

Format: Standard

Zapisy: 10:30
Start: 11:00

Wpisowe: 13 zł

Nagrody:
– redraft: 1 booster do puli od każdego gracza
– zwycięzca otrzyma Booster Promo Premium
– II i III miejsce otrzymają Booster Promo
– trzy Boostery Promo zostaną rozlosowane pomiędzy resztę graczy

Erpegie

KeyForge – Turnieje w Sierpniu – ChainBound i inne formaty
Sie 25@12:00 – 14:30
KeyForge - Turnieje w Sierpniu - ChainBound i inne formaty

Oficjalne turnieje typu ChainBound w Krolmie!
oraz inne formaty

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Bez względu na posiadany wiek!

Gramy co tydzień w inny format!

Przed turniejem można u nas zakupić talię, lub przynieść swoją.

Harmonogram na Piątki:
17.00 – zapisy
17.30 – start

Harmonogram na Niedziele:
12.00 – zapisy
12.30 – start

Wejście: w ramach wstępu do gralni (15zł), posiadacze karnetów wchodzą za 5zł
Osoba, która na miejscu kupuje talię, wchodzi za darmo.

Formaty:
2 Sierpnia (Piątek) – Sealed Auction
11 Sierpnia (Niedziela) – Archon Triad
16 Sierpnia (Piątek) – Archon Solo (Chainbound)
25 Sierpnia (Niedziela) – Archon Survival
30 Sierpnia (Piątek) – Sealed Solo (Chainbound)

Legenda:
Archon – przynosimy własne talie
Sealed – przynosimy, lub kupujemy na miejscu nowe, nieotwarte i niezarejestrowane talie
Chainbound – Przeprowadzany z oficjalną aplikacją do liczenia siły talii i łańcuchów

Adaptive – Każdy przynosi jedną talię. Z każdym gramy do dwóch zwycięstw (best-of-three). W pierwszym pojedynku używamy swojej talii, a w drugim, talii przeciwnika. Jeśli doszło do trzeciego pojedynku, wówczas licytujemy łańcuchami, kto zagra talią, która wygrała dwukrotnie.

Auction – Po otwarciu i zarejestrowaniu zakupionej talii, wszyscy gracze kładą talie na stół i następuje licytacja o poszczególne talie za pomocą łańcuchów. Po turnieju, talie wracają do prawowitych właścicieli.

Reversal – Każdy przynosi jedną talię. Przed pojedynkiem wymieniamy się z przeciwnikiem taliami. Po rozstrzygnięciu zwycięstwa, oddajemy sobie talie.

Survival – Każdy przynosi dwie, lub trzy talie (w zależności od ustaleń) i numeruje je w kolejności od 1 do 3. Zaczynamy turniej z talią numer 1. Po przegranym pojedynku, nasza talia zostaje dezaktywowana i korzystamy z kolejnej według kolejności. W turnieju gramy tak długo, jak posiadamy jeszcze talie.

Triad – Każdy przynosi trzy talie. Z każdym gramy do dwóch zwycięstw (best-of-three). Na początku każdej rundy ustalamy, którą talią nasz przeciwnik nie zagra z nami w ogóle. Po zwycięstwie należy użyć trzeciej talii, czyli nie tej, która nam zablokowano, ani tej, którą już raz wygraliśmy.

Nagrody:
– Dla wszystkich uczestników 1 wirtualny Aember Shard i 1 dodatkowy za każde zwycięstwo w turnieju typu Chainbound
– Przedmioty z oficjalnego zestawu turniejowego
– Talie do Keyforge dla losowych miejsc (ilość zależna od liczby uczestników):
6-12 osób = 1 talia
13 – 19 = 2 talie
20 – 26 = 3 talie
27 – 33 = 4 talie
34 – 36 = 5 talii

Limit Miejsc: 36

KROLM

Sie
26
pon
2019
Liga „Wakacyjny Warzywniak” w FGB!
Sie 26@13:00 – 21:00
Liga "Wakacyjny Warzywniak" w FGB!

Zapraszamy na wyjątkowy sezon Ligi do Pracy, kiedy odkładamy napinkę na bok i gramy dla przyjemności, klimatycznie, bez zbędnych ograniczeń.

W co gramy:
1. Warhammer 40k
2. Age of Sigmar
3. Kill Team
4. Warhammer Underworlds
5. Saga

Zapisy:
1. W ramach karty klubowej (ważnej na lipiec 2019 lub dłużej) do dowolnej liczby lig.
2. W ramach karty srebrnej do jednej z lig (istnieje możliwość oddania kilku kart jako zapis do kilku lig).
W ramach wpisowego macie darmową rezerwację na wszystkie ligowe potyczki (wyjaśniamy, bo ostatnio pojawiły się takie pytania :)).
Zgłoszenie do ligi (wysłane na sklep@fgb.club lub na nasz klubowy fanpage), ostateczny termin to 30 czerwca 2019.

Rozpiski:
Przygotowujecie przed każdą grą (można zmieniać armie pomiędzy grami), na ilość punktów/powerleveli ustalone z przeciwnikiem.

Parringi:
W pierwszej rundzie potyczek parringi wybierane są losowo. W kolejnych rundach wygrani grają z wygranymi, przegrani z przegranymi.
Istnieje możliwość rozegrania potyczki z wybranym graczem z ligi (za zgodą obu stron), co musi być zgłoszone najpóźniej dzień przed ogłoszeniem kolejnych parringów (1, 11, 21 każdego miesiąca).

Scenariusze (WH40k, AoS, Kill Team, Saga):
Wybierane przez graczy, którzy zostali zestawieni ze sobą w parringach. Mogą to być zarówno scenariusze „matched play” lub fabularne.

Punktacja:
WH40k, Kill Team, Saga – różnice punktów zdobytych w czasie scenariusza dzielimy na pół, zwycięzca ma punkty dodawane do 10, przegrany odejmowane od 10 (maksymalny wynik to 0-20). W przypadku scenariuszy w których nie ma małych punktów w czasie gry, zwycięzca otrzymuje 17 punktów, przegrany 3.
AoS – 17-3 za Major Victory, 20-0 za Major Victory + Table, 12-8 za Minor Victory.
Shadespire – 3 duże punkty za wygraną grę, 1 punkt za remis, 0 punktów za przegraną, dodatkowo gracze podają różnicę w Glory Pointsach po rozegranych grach.
WALKOWER – gracz którego przeciwnik odmówił umówienia się lub nie stawił się na potyczkę z własnej winy (brak czasu/żelazko na gazie/cokolwiek) otrzymuje 10+D6 punktów za tą grę (3 duże punkty i 2D6 glory w WH:U), osoba winna nierozegrania gry otrzymuje 0.
NIEROZEGRANE GRY- gracze którzy nie rozegrali potyczki do końca trwania ligi, otrzymują po 0 punktów.

Ważne!
Osoby które rozegrają więcej niż jedną grę poza FGB podając nam tylko wyniki, nie będą miały możliwości stawienia się na podium! Liga jest KLUBOWA! 🙂

Figurkowe Gry Bitewne

Poniedziałki z SAGĄ w FGB!
Sie 26@13:00 – 21:00
Poniedziałki z SAGĄ w FGB!

W poniedziałki prowadzona będzie nauka gry, podczas której Jan Stanisław Raszyński zaprezentuje Wam najróżniejsze bandy, z całego terytorium europy, i nie tylko!

Jeśli chcecie poprowadzić do boju bandy Wikingów, Normanów, Maurów, a nawet chrześcijańskich rycerzy zakonnych, jest to gra dla Was!

Pamiętajcie, że SAGA jest skirmishem, a więc Wasza banda nie będzie potrzebowała tak dużo modeli jak inne systemy historyczne! Do Boju!

Figurkowe Gry Bitewne

I Kampania Age of Sigmar „Wielka Czwórka”
Sie 26@16:00 – 23:45
I Kampania Age of Sigmar "Wielka Czwórka"

Zapraszam na I kampanię Age of Sigmar.

POCZĄTEK KAMPANII
1 Maja 2019

Powiew świeżości do gier turniejowych i codziennych.
Wbrew pozorom nie będzie taka trudna, a miejmy nadzieję, że przyniesie nam sporo frajdy 😉

Gramy na aktualnych zasadach z Corebook i Handbook 2018, oraz wszystkich faq i erratach ze strony Games Workshop

ZASADY KAMPANII

1. W dyskusji pod wydarzeniem, będzie wątek z zapisami. Wybieramy, do którego z 4 wielkich mocarstw się przyłączamy i podajemy najdogodniejszy sposób kontaktu z nami przez innych graczy. Musimy posiadać przynajmniej jedną armię z uniwersum AoS na minimum 1000p. To są jedyne wymagania.
Nie można się zapisać do danego mocarstwa jeśli jest w nim zapisanych więcej graczy niż we wszystkich innych mocarstwach razem wziętych.

2. W czasie trwania kampanii nie można zmieniać strony.

3. Każdy gracz może wyznaczyć teren (podaje jego nazwę), który chce zdobyć i przyłączyć do swojego mocarstwa. Dodaje wówczas nowy wątek w dyskusji. Przykładowo Chaos atakuje (tu nazwa terenu). Dane mocarstwo nie może wybrać więcej niż trzech terenów do podboju, dopóki nie rozstrzygną poprzednich. Można wybrać tylko te tereny, które sąsiadują z naszym Mocarstwem Jeśli zainicjowaliśmy atak, lecz nie doszedł on do skutku, wówczas Mocarstwo traci 1 punkt zwycięstwa ze swojej puli.

4. Jeśli ktoś wybrał teren naszego mocarstwa, który chce zaatakować. Jeden z graczy może zgłosić się do jego obrony. Wówczas należy ustalić termin spotkania w Krolmie i stoczyć bitwę.
Jeśli więcej niż jedno mocarstwo atakuje ten sam teren w tym samym czasie. Wówczas możemy wybrać, przed którym bronimy się najpierw. Możemy również stoczyć bitwę z oboma naraz. Wówczas walczymy każdy na każdego podczas tej samej bitwy.

5. Jeśli w przeciągu trzech tygodni nikt nie obroni terenu (nie stanie do walki) jest on automatycznie przejmowany. Obrońca musi dać minimum 3 różne daty w odstępie co najmniej 3 dni aby atakujący mógł się dostosować. Do ataku nie musi stanąć koniecznie gracz, który zainicjował walkę. Może to być ktoś inny z jego mocarstwa.

6. Zwycięstwo kampanii następuje na trzy sposoby:
a) Nasze mocarstwo zajęło 14 pól i obroniło je przez 4 tygodnie
b) Na mapie pozostały tylko dwa mocarstwa, a nasze posiada większą liczbę zdobytych terenów
c) Skończył się czas kampanii, a nasze mocarstwo posiada więcej zdobytych terenów

7. Kampania trwa maksymalnie 12 miesięcy

8. Po każdej bitwie będzie aktualizowana mapa

ZASADY ARMII

1. Każde mocarstwo posiada na start kampanii 5 tyś pkt.
2. W każdy Poniedziałek mocarstwo otrzymuje dochód w postaci 250pkt + 100 za każdy teren, który posiada
3. Przystępując do bitwy, atakujący określa ile pkt z puli zabiera do stworzenia armii. Wszystkie punkty, które straci w czasie walki są odejmowane od puli głównej mocarstwa. Przeciwnik dowiaduje się o decyzji tuż przed bitwą.
4. Obrońca działa tak jak powyżej, lecz otrzymuje darmowe + 500pkt na budowę armii, lecz te dodatkowe punkty nie przepisuje, zatem straty które ponieśliśmy odejmuje się od puli ogólnej.
5. Gracze mogą wystawić w armii tylko modele, które fizycznie posiadają.
6. Bitwy rozgrywa się na scenariusze z corebooka lub handbooka 2018. Obrońca wybiera, z którego podręcznika. Natomiast atakujący wybiera scenariusz. Jeśli obaj gracze się zgodzą, wówczas grają na zasady realms.
7. Jest dozwolone aby do jednej bitwy zasiadło więcej niż 2 graczy
8. Wybierając armię do bitwy możemy korzystać tylko z Allegiance wielkiego mocarstwa. Nie gramy zatem na frakcyjne. Zasady składania armii również według Grand Allegiance z corebooka.
9. Obowiązuje Matched Play na potrzeby składania armii .

ZASADY PUNKTACJI
Major win = 6pz
Minor win = 4pz
Major lost = 1pz
Minor lost = 2pz

1. Punkty są dodawane do puli ogólnej mocarstwa.
2. Za punkty można kupić w dowolnym momencie trwania kampanii (ale nie w trakcie bitwy):
a) Za każdy 1 punkt zwycięstwa dodatkowe 100p do tworzenia armii na czas jednej bitwy. Lecz nie więcej niż połowa punktów, które wykorzystujemy z puli ogólnej do budowy armii
b) Za 10pz warownię na swoim konkretnym terenie na mapie kampanii. Warownia daje obrońcy dodatkowe 250pkt do wystawienia armii.
c) Za 20pz zamek na swoim konkretnym terenie. Zamek daje obrońcy dodatkowe 500pkt do wystawienia armii.
d) Za 5pz Wieża obserwacyjna. Wystawiamy się przed bitwą w całości jako drudzy i zaczynamy bitwę jako pierwsi.
3. Zdobycie terenu z budynkiem. Można go przejąć, lub zniszczyć. Niszcząc budowlę, otrzymujemy punkty zwycięstwa o tej samej wartości co wybudowanie nowego -1 (-2 za zamek)
4. Aby podjąć decyzję o wydaniu pz w kampanii należy otrzymać zgodę połowy osób z naszego mocarstwa.
5. Na danym terenie nie może być więcej niż jednej budowli

KROLM

Liga Warhammer 40K. Edycja 4
Sie 26@17:00 – 20:00
Liga Warhammer 40K. Edycja 4

Zapraszamy na turniej 4 Edycji Ligii Warhammer 40K.

Na Ligę WH40K można się zapisać przez cały czas jej trwania.
Liga trwa od turnieju 08.07.2019, a kończy się turniejem 30.09.2019. Turnieje Ligi będą się odbywać co poniedziałek w stałych godzinach.

Zapisy na turniej: 16:30
Start turnieju: 17:00

Wpisowe: 15 zł

Limit: 22 osoby

Nagrody rozdajemy na koniec ligi 30 września 2019 po turnieju.
Nagrody: bony sklepu ERPEGIE + ew. nagrody rzeczowe, zależnie od frekwencji.

Pozycje w punktacji będziemy obliczać biorąc pod uwagę najlepszych 8 gier danego gracza spośród 13 spotkań. Spotkania, na których się nie było dają automatycznie 0 punktów.

Czas gry: 2 rundy po 80 min, proszę o rozgrywanie do parzystych rund. Będziemy bardzo pilnować czasu, za nieoddanie karty w terminie -5 dużych punktów dla obu graczy.
Jest możliwość gry z użyciem zegara szachowego (także w wersji aplikacji), zainteresowani muszą sobie takie sami zorganizować.

W trakcie Ligi nie ma obowiązku grać tą samą armią co turniej.
Maksymalnie 1 detachment i 2 datasheet (nie dotyczy Troops), bez Lord of War.
HQ nie może mieć więcej niż 8 woundów + zakaz dublowania datasheet.
Gramy na nowe zasady Bolterów i nowy Chapter Approved.
Dopuszczamy Indexy i modele z Forge World, tylko oryginalne modele lub wierne konwersje.

Wybór strony określamy poprzez roll-off, a nie kto wystawi ostatni znacznik.

Stoły: 48″ x 48″

Format: 550 punktów.

Scenariusze:
Losowane przed każdą z dwóch rund, takie same dla wszystkich graczy.

W pierwszej turze zawsze jest Night Fight, progresywny: powyżej 12″ -1 BS, powyżej 24″ -2 BS, itd.
Flary za 1 CP na fazę – niwelujesz karę za Night Fight dla 1 jednostki na flarę.

First Strike zamiast First Blood – gracz, który w swojej I turze zlikwiduje jednostkę przeciwnika dostaje 1 VP.

Punktacja:
0 – 1 VP różnicy 10 : 10
2 – 3 VP różnicy 11 : 9
4 – 5 VP różnicy 12 : 8
6 – 7 VP różnicy 13 : 7
…..
20 + VP różnicy 20 : 0

Dla przypomnienia! Na Karcie Turniejowej:
w rubryce VP wpisujemy zdobyte punkty zwycięstwa, np 33 : 27, swoje podkreślamy.
w rubryce Wynik wpisujemy zdobyte Duże Punkty (w tym przypadku 13 dla zwycięzcy, a 7 dla przegranego).

W trakcie turnieju oceniamy hobbystykę:
– sklejenie modeli: od 2 za pełny wysiwig do -3 za niekompletne figurki, -10 za proxy
– malowanie całość armii: od 3 punktów przy pomalowanej całej armii do -2 za niepomalowaną, podkład na całej armii to 1 punkt,
– jakość malowania armii: od 2 za ładnie pomalowaną armię do 0 za niepomalowaną, liczymy tylko gdy cała armia jest pomalowana
– podstawki: od 1 za podstawki pomalowane spójnie dla całej armii do -1 za niepomalowane lub nie na całej armii
– posiadane akcesoria: 1 czytelna rozpiska i Battletome (papierowy), 1 kostki i miarka lub -3 za nieposiadanie któregokolwiek.

Erpegie

Sie
27
wt
2019
Wtorki z Warcry w FGB!
Sie 27@13:00 – 21:00
Wtorki z Warcry w FGB!

We wtorki zapraszamy na spotkanie z Warcry!

Tego dnia prowadzimy naukę gry w nasz najnowszy skirmish – jesteśmy do waszej dyspozycji w ciągu całego dnia, ale jak zawsze warto się zapowiedzieć na naszym fanpage lub telefonicznie 🙂
Nasze dwie klubowe armie są do waszej dyspozycji, ale jeżeli macie już swoje warbandy, poprowadzimy dla was pokaz z waszą ekipą!

Przez cały dzień obowiązuje darmowa rezerwacja na granie, przeznaczamy też jeden stół dla osób zjawiających się „z doskoku” i szukających przeciwników! 🙂

Do zobaczenia w FGB, na Żelaznej 69a!

Figurkowe Gry Bitewne

Liga Age of Sigmar Edycja 4
Sie 27@17:00 – 20:00
Liga Age of Sigmar Edycja 4

Zapraszamy na turniej Ligi Age of Sigmar!

Na Ligę AoS można się zapisać przez cały czas jej trwania.
Liga trwa od turnieju 04.07.2019, a kończy się turniejem 26.09.2019. Turnieje Ligi będą się odbywać co czwartek w stałych godzinach.

Zapisy: 16:30
Start: 17:00

Wpisowe: 15 zł

Nagrody rozdajemy na koniec ligi 26 września 2019 po turnieju.
Nagrody: bony sklepu ERPEGIE + ew. nagrody rzeczowe, zależnie od frekwencji.

Limit: 22 osoby

Pozycje w punktacji będziemy obliczać biorąc pod uwagę najlepszych 8 gier danego gracza spośród 13 spotkań. Spotkania, na których się nie było dają automatycznie 0 punktów.

Czas gry: 75 min,
Będziemy bardzo pilnować czasu, za nieoddanie karty w terminie -5 dużych punktów dla obu graczy.

Gramy na General’s Handbook 2019!
Gramy na Endless Spell.

Format: 500 punktów.
W trakcie Ligi nie ma obowiązku grać tą samą armią co spotkanie.
Leaders 1-4
Battleline 1+
Artillery 0-2
Behemoths 0
Other Units 0+
Allies 100

Stoły: 48″ x 48″

Battleplans:
1 Runda – Total Conquest
2 Runda – Duality of Death

W trakcie turnieju oceniamy hobbystykę:
– sklejenie modeli: od 2 za pełny wysiwig do -3 za niekompletne figurki, -10 za proxy
– malowanie całość armii: od 3 punktów przy pomalowanej całej armii do -2 za niepomalowaną, podkład na całej armii to 1 punkt,
– jakość malowania armii: od 2 za ładnie pomalowaną armię do 0 za niepomalowaną, liczymy tylko gdy cała armia jest pomalowana
– podstawki: od 1 za podstawki pomalowane spójnie dla całej armii do -1 za niepomalowane lub nie na całej armii
– posiadane akcesoria: 1 czytelna rozpiska i Battletome (papierowy), 1 kostki i miarka lub -3 za nieposiadanie któregokolwiek.

Zmiany w zasadach:
Odległość między modelami mierzymy od podstawki do podstawki.
Podstawki powinny być w rozmiarze takim samym jak te z którymi model jest dostarczany przez producenta, ale mogą być kwadratowe lub okrągłe.

Erpegie

Sie
28
śr
2019
Dzień z Age of Sigmar i Underworlds w FGB!
Sie 28@13:00 – 21:00
Dzień z Age of Sigmar i Underworlds w FGB!

W środy wypada tradycyjnie dzień z Age of Sigmar!

Tego dnia prowadzimy naukę gry w AoSa, oraz umożliwiamy Wam darmową rezerwację stołów na grę w świecie Sigmara!

Jeśli jesteś zupełnie nowym graczem na naszych pomalowanych modelach będziesz miał okazję poznać zasady gry! A jeśli już masz za sobą kilka gier, na pewno znajdziesz przeciwnika by stanąć z nim twarzą w twarz!

Tego dnia odbywa się też dzień z Warhammerem Underworlds! Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów tej gry na WIELKIE GRANIE!

Do zobaczenia w FGB, na Żelaznej 69a!

FGB

Turnieje X-Wing 2.0 w Krolmie – Sierpień
Sie 28@17:00 – 21:00
Turnieje X-Wing 2.0 w Krolmie - Sierpień

Zapraszamy na oficjalne turnieje X-Wing 2.0
Wpisowe: 10zł
Nagrody: Rzeczy z Kitpack turniejowych od firmy Rebel

Zasady:
Format Hyperspace we Środy
Format Extended w Niedzielę
Wpisowe – 10zł

Harmonogram na Środy:
16.30 – zapisy
17.05 – start 1 rundy
18.10 – start 2 rundy
19.15 – start 3 rundy
20.20 – ogłoszenie zwycięzców, rozdanie nagród

Harmonogram na Niedzielę:
12.00 – zapisy
12.10 – start 1 rundy
13.25 – start 2 rundy
14.40 – start 3 rundy
15.55 – ogłoszenie zwycięzców, rozdanie nagród

Dodatkowe info:
– Gramy na oficjalnych playmatach FFG.
– Każdy gracz powinien mieć ze sobą wydrukowaną rozpiskę przy użyciu oficjalnej aplikacji oraz wszystkie elementy niezbędne do rozgrywki.

Limit miejsc: 24

KROLM

II Mini-Turniej Underworlds w FGB!
Sie 28@17:30 – 20:30
II Mini-Turniej Underworlds w FGB!

Idąc za ciosem, zapraszamy na drugi mini-turniej Warhammera Underworlds w klubie FGB!

Wpisowe: po oddaniu Karty Srebrnej, posiadając ważną Kartą Klubową lub wpisowe 20zł (wliczone 2 picia z lodówki ;))

Zgłoszenia: na adres sklep@fgb.club lub zapis przez aplikację Shadeglass. (link niebawem)

Talie: Turniej rozegramy na zasadach fixed deck, każdy gracz przychodzi z jedną drużyną i przypisanym do niej jednym deckiem
HOME RULE: Nie wpuszczamy z deckami na stare Katophrane artefakty 😉

Rozgrywka: Rozgrywamy CZTERY rundy, w każdej gramy best of ONE. Na rundę wyznaczamy 45 minut.

Przerwanie gry: Jeżeli na 5 minut przed końcem rundy gracze nie podali wyniku (będzie to oznajmiane wszystkim grającym), KAŻDY z graczy wykonuje jedną, ostatnią aktywację (niezależnie od ilości pozostałych aktywacji w turze, CHYBA że były to ostatnie aktywacje obu lub jednego z graczy, wtedy nie wykonują dodatkowych), punktują karty tak jakby był to „end phase” i podają wynik z obecnego stanu punktów.

Punktacja: Według oficjalnych wytycznych GW liczone przez Shadeglassa.
W przypadku nieparzystej liczby graczy (będziemy starali się tego uniknąć) osoba pauzująca dostaje 3 duże punkty i 8 Glory Points na plus.

FAQ: Na turnieju obowiązują wszystkie oficjalne FAQ wydane do 25 sierpnia 2019!
Przypominamy o niedawno wprowadzonych banicjach i restrykcjach w kartach, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu decków!

Przebieg imprezy:
17:00-17:30 – zbiórka, nerdzenie, zapisy
17:30-18:15 – I runda
18:15-19:00 – II runda
19:00-19:45 – III runda
19:45-20:30 – IV runda
20:30 – podsumowanie, rozdanie nagród

Limit graczy: 14 osób

Nagrody:
1. Karta klubowa
2. Karta srebrna
3. Karta srebrna
Dodatkowo pomyślimy o jakiś promeczkach 😉

Figurkowe Gry Bitewne

Sie
29
czw
2019
Czwartek z Warhammerem 40,000 w FGB!
Sie 29@13:00 – 21:00
Czwartek z Warhammerem 40,000 w FGB!

Dzień z Warhammerem 40,000 to najlepsza możliwa okazja by całkowicie zagłębić się w świecie najpopularniejszego bitewniaka!

Od 18 startujemy z nauką gry w Warhammera, na który zapraszamy wszystkich chętnych (prosimy o wcześniejszą rezerwację, mamy ograniczoną ilość miejsc).
W ciągu dnia prowadzimy również naukę gry w Kill Teama, na którą należy się wcześniej umówić z nami mailowo lub przez klubowy fanpage 🙂

W każdy czwartek obowiązywać będzie też darmowa rezerwacja miejsc!

Zapraszamy do FGB!

Figurkowe Gry Bitewne

Kampania KT i WH40k – Age of Silence w FGB!
Sie 29@17:00 – 20:00
Kampania KT i WH40k - Age of Silence w FGB!

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym eksperymentalnym evencie narracyjnym osadzonym w uniwersum Warhammera 40k!

Age of Silence rozegra się w alternatywnej wersji historii, w której po upadku Cadii i wydarzeniach opisanych w Gathering Storm, potężny impuls z Great Riftu sparaliżował łączność i podróżowanie przez Warp w galaktyce.

W rękach uczestników pozostawimy losy opanowanej przez Chaos galaktyki. Losy ludzkości i szanse na powstanie nowych galaktycznych Imperiów są w waszych rękach!

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie informacyjnej:
https://fgb.club/age-of-silence/

Figurkowe Gry Bitewne

Spotkania przy planszy
Sie 29@17:30 – 23:45
Spotkania przy planszy

Zapraszamy do Krolma na cotygodniowe spotkania przy planszy

Oprócz codziennego grania w gry planszowe i nie tylko. Co tydzień zbieramy graczy, którzy poszukują innych osób do gier. W ten dzień można przyjść i przyłączyć się do podobnych poszukiwaczy.

Grę wybieramy na miejscu lub przynosimy własną. Różnica w porównaniu ze zwykłym dniem jest taka, że w Czwartki jest duża szansa na znalezienie innych graczy, z którymi możemy wspólnie usiąść do stolika, lub umówić się na konkretny tytuł.

Będziemy parować osoby przy grach planszowych o różnym stopniu trudności ze względu na preferencje graczy.

Zapraszamy absolutnie każdego, kto ma ochotę poznać nowe osoby, gry i dobrze się pobawić.

Każdy kto wyrazi chęć wzięcia udziału w wydarzeniu ma możliwość napisania wątku w dyskusji. Wpisujemy tytuł gry, w którą chcemy zagrać i zbieramy do niej osoby.

Jeśli chcecie skorzystać z gier z naszych zbiorów, to koniecznie ją zarezerwujcie wcześniej. Max tydzień przed wydarzeniem.

Jeśli chcecie wybrać inny dzień, to zapraszamy do naszej grupy Spotkania w Krolmie i tam już umawiamy się wedle woli 🙂 Czwartek jest po prostu dniem bazowym 😉

Wątek w dyskusji zaczynamy według wzoru:

Data:
Nazwa gry:
Liczba osób (według liczby podanej na pudełku gry):
Godzina rozpoczęcia:
Zapisani:

KROLM

Sie
30
pt
2019
Piątkowy Kącik Porad Modelarskich w FGB!
Sie 30@13:00 – 21:00
Piątkowy Kącik Porad Modelarskich w FGB!

Często podpytujecie nas o pomoc w malowaniu i konwersjach modeli. Postanowiliśmy zorganizować cykliczne, PRAKTYCZNE spotkania, na których będziecie mogli zjawić się u nas z farbkami i modelami i dowiedzieć czegoś nowego!

Event będzie się odbywał w formie konsultacji – czyli będziemy pomagać wam z tym, nad czym akurat pracujecie (malowanie, składanie, magnesowanie, piny, przygotowanie podstawek, konwersje), ale możecie też odwiedzić nas i pomalować w towarzystwie i poobserwować innych przy pracy 🙂 Nasz klubowy Michaszek na wszystkim nie zna, ale postara się pomóc 😉

W związku z rozmiarem stołu, przewidujemy około pięć miejsc na każde spotkanie, więc polecamy dać nam znać o planowanych odwiedzinach 🙂

Figurkowe Gry Bitewne


Friday Night Magic – Pauper Classic
Sie 30@17:00 – 19:50
Friday Night Magic - Pauper Classic

UWAGA! Wszystkie Piątkowe turnieje Magic: The Gathering FNM w ERPEGIE będą odbywały się w dwóch formatach: Pauper Classic i Standard!

Wpisowe: 3 zł

Nagrody: promki

W związku z niedawną unifikacją legalności paupera jak i również uznaniem go za oficjalny format sklep ERPEGIE chciałby serdecznie zaprosić Was na inauguracyjny turniej FNM (Friday Night Magic) w rzeczonym formacie PAUPER CLASSIC jak i również na turniej w zwyczajowym już formacie STANDARD.

PAUPER CLASSIC – Jest to format, w którym legalne są wszystkie karty wydane w całej historii Magic’a o rzadkości Common (z wykluczeniem dość krótkiej listy kart zakazanych – banned).

Oficjalne informacje na temat formatu jak i listę zbanowanych kart można znaleźć pod tym adresem: https://magic.wizards.com/en/game-info/gameplay/formats/pauper

Jeśli nie masz talii, daj znać na stronie wydarzenia lub na grupie Pauper Katowice, a z pewnością ktoś ze stałych bywalców przyniesie dla ciebie talię na turniej!

Na turnieju NIE SĄ legalne karty proxy.

Jeśli format wydaje Ci się ciekawy i chcesz dołączyć do lokalnej społeczności, zapraszamy na grupę Pauper Katowice, jak i również na czwartkowe casualowe spotkania z pauperem o godzinie 17:00 w ERPEGIE, gdzie w ramach rozwoju grupy dozwolone jest używanie w talii kart proxy.

Erpegie

KeyForge – Turnieje w Sierpniu – ChainBound i inne formaty
Sie 30@17:00 – 19:30
KeyForge - Turnieje w Sierpniu - ChainBound i inne formaty

Oficjalne turnieje typu ChainBound w Krolmie!
oraz inne formaty

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Bez względu na posiadany wiek!

Gramy co tydzień w inny format!

Przed turniejem można u nas zakupić talię, lub przynieść swoją.

Harmonogram na Piątki:
17.00 – zapisy
17.30 – start

Harmonogram na Niedziele:
12.00 – zapisy
12.30 – start

Wejście: w ramach wstępu do gralni (15zł), posiadacze karnetów wchodzą za 5zł
Osoba, która na miejscu kupuje talię, wchodzi za darmo.

Formaty:
2 Sierpnia (Piątek) – Sealed Auction
11 Sierpnia (Niedziela) – Archon Triad
16 Sierpnia (Piątek) – Archon Solo (Chainbound)
25 Sierpnia (Niedziela) – Archon Survival
30 Sierpnia (Piątek) – Sealed Solo (Chainbound)

Legenda:
Archon – przynosimy własne talie
Sealed – przynosimy, lub kupujemy na miejscu nowe, nieotwarte i niezarejestrowane talie
Chainbound – Przeprowadzany z oficjalną aplikacją do liczenia siły talii i łańcuchów

Adaptive – Każdy przynosi jedną talię. Z każdym gramy do dwóch zwycięstw (best-of-three). W pierwszym pojedynku używamy swojej talii, a w drugim, talii przeciwnika. Jeśli doszło do trzeciego pojedynku, wówczas licytujemy łańcuchami, kto zagra talią, która wygrała dwukrotnie.

Auction – Po otwarciu i zarejestrowaniu zakupionej talii, wszyscy gracze kładą talie na stół i następuje licytacja o poszczególne talie za pomocą łańcuchów. Po turnieju, talie wracają do prawowitych właścicieli.

Reversal – Każdy przynosi jedną talię. Przed pojedynkiem wymieniamy się z przeciwnikiem taliami. Po rozstrzygnięciu zwycięstwa, oddajemy sobie talie.

Survival – Każdy przynosi dwie, lub trzy talie (w zależności od ustaleń) i numeruje je w kolejności od 1 do 3. Zaczynamy turniej z talią numer 1. Po przegranym pojedynku, nasza talia zostaje dezaktywowana i korzystamy z kolejnej według kolejności. W turnieju gramy tak długo, jak posiadamy jeszcze talie.

Triad – Każdy przynosi trzy talie. Z każdym gramy do dwóch zwycięstw (best-of-three). Na początku każdej rundy ustalamy, którą talią nasz przeciwnik nie zagra z nami w ogóle. Po zwycięstwie należy użyć trzeciej talii, czyli nie tej, która nam zablokowano, ani tej, którą już raz wygraliśmy.

Nagrody:
– Dla wszystkich uczestników 1 wirtualny Aember Shard i 1 dodatkowy za każde zwycięstwo w turnieju typu Chainbound
– Przedmioty z oficjalnego zestawu turniejowego
– Talie do Keyforge dla losowych miejsc (ilość zależna od liczby uczestników):
6-12 osób = 1 talia
13 – 19 = 2 talie
20 – 26 = 3 talie
27 – 33 = 4 talie
34 – 36 = 5 talii

Limit Miejsc: 36

KROLM

Gry imprezowe wieloosobowe
Sie 30@17:30 – 23:45
Gry imprezowe wieloosobowe

Zapraszamy do Krolma na wieloosobowe gry imprezowe

Oprócz codziennego grania w gry planszowe i nie tylko. Co tydzień zbieramy graczy, którzy poszukują innych osób do gier integracyjnych, imprezowych. W ten dzień można przyjść i przyłączyć się do podobnych poszukiwaczy.

Grę wybieramy na miejscu lub przynosimy własną. Różnica w porównaniu ze zwykłym dniem jest taka, że w Piątki jest duża szansa na znalezienie innych graczy, z którymi możemy wspólnie usiąść do stolika.

Będziemy integrować osoby przy grach, gdzie głównie się pośmiejemy, pobawimy i pogramy w większym gronie.

Zapraszamy absolutnie każdego, kto ma ochotę poznać nowe osoby, gry i się dobrze pobawić

Każdy kto wyrazi chęć wzięcia udziału w wydarzeniu ma możliwość napisania wątku w dyskusji. Wpisujemy tytuł gry, w którą chcemy zagrać i zbieramy do niej osoby.

Jeśli chcecie skorzystać z gier z naszych zbiorów, to koniecznie ją zarezerwujcie wcześniej. Max tydzień przed wydarzeniem.

Jeśli chcecie wybrać inny dzień, to zapraszamy do naszej grupy Spotkania w Krolmie i tam już umawiamy się wedle woli 🙂 Piątek jest po prostu dniem bazowym 😉

Wątek w dyskusji zaczynamy według wzoru:

Data:
Nazwa gry:
Liczba osób (według liczby podanej na pudełku gry):
Godzina rozpoczęcia:
Zapisani:

KROLM