Jest Talisman, jest i Relic

Wydawnictwo WizKids zapowiedziało wydanie odświeżonej edycji gry planszowej Relic, której mechanika czerpie z Talismanu, a fabuła z uniwersum Warhammera 40,000.

Relic: Tajemnica Sektora Antian to wyjątkowe połączenie dwóch legendarnych serii w bogatej i przemyślanej formie. Futurystyczna wizja ludzkości dominującej w całej galaktyce, co znamy z Warhammera 40,000, została upakowana w karty i planszę wzorowane na dobrze znanej grze planszowej Talisman: Magia i Miecz.

„Kosmiczny Talisman” jest bardzo dobrze przyjmowany przez graczy, którzy zauważają atut w postaci mniejszej losowości gry.

Podobnie jak w klasycznej planszówce, tak i w Relicu, gracze określają swoje ruchy na planszy za pomocą kości k6, a następnie rozpatrują opisy pól, na których się znajdą.

Większość z nich wymaga dobrania karty ze stosów, wśród których występują spotkania z groźnymi przeciwnikami lub nieznajomymi, tajemnicze lokacje oraz inne wydarzenia. Karty przygód w tym wypadku przybrały formę kart zagrożeń podzielonych na różne kolory, odpowiednio do rodzaju drzemiącego w nich niebezpieczeństwa.

Sam cel gry również pozostaje ten sam. Jest nim odpowiednie przygotowanie bohatera, dotarcie do centralnego punktu planszy i pokonanie głównego bossa.

Zresztą, zakończenia mogą być różne, w zależności od wybranego scenariusza.

Odświeżona wersja gry przygotowywana przez WizKids zawiera głównie zmiany kosmetyczne. Ulepszone zostaną karty scenariuszy, bohaterów oraz figurki. Gra ma być wydana w dwóch edycjach: standard i premium.

Ta druga ma zawierać szczegółowo i klimatycznie pomalowane figurki – popiersia postaci. W wersji standardowej figurki będzie można pomalować samodzielnie. Więcej informacji na temat nowego wydania Relica na stronie WizKids.

Oryginalny Relic był wydawany przez Fantasy Flight Games i doczekał się polskiej wersji językowej dzięki zabiegom Galakty. Poniżej prezentacja właśnie tej klasycznej wersji gry.