„To” inspiracją trzech nowych planszówek dla dorosłych

Właśnie zapowiedziano nowe edycje Monopolu, Cluedo oraz osobny, świeży tytuł, które tym razem będą przeznaczone wyłącznie dla dorosłych graczy przez wzgląd na swój mroczny charakter…

USAopoly raczy graczy coraz to nowszymi pomysłami na inne, unikalne edycje klasycznych tytułów. Rozmaitych odmian Monopolu są setki, jednak przedział wiekowy 17+ lub 18+ to w tym wypadku rzadkość.

Do tej pory jedynie kilka wersji doczekało się takiego oznaczenia, np. edycja Gry o Tron, The Walking Dead, Call of Duty czy Rick & Morty. Do tego elitarnego grona wkrótce dołączy wariant oparty na kinowym hicie z 2017 „To” (ang. „It”).

„To” jest hollywoodzką produkcją Warner Bros. z 2017 roku, która jest współczesną odsłoną klasycznego horroru napisanego przez Stephena Kinga.

Ten obraz opowiada o grupie dzieciaków mieszkających w spokojnym amerykańskim miasteczku. Sielankę zastępuje chaos i nieopisana groza, gdy dzieci spotykają dziwacznego klauna.

W rzeczywistości okazuje się on bowiem być demonem potrafiącym przybrać ludzką postać.


Upiorny Monopol

Ta opowieść doczekała się telewizyjnej ekranizacji w formie miniserialu w 1990 roku, jednak USAopoly wzoruje się na współczesnej, pełnometrażowej produkcji, która w tym roku ma doczekać się sequela.

Nowa edycja Monopoly, jak i pozostałe dwa tytuły zapowiadane przez USAopoly, są właśnie ściśle związana z premierą drugiego rozdziału kinowej opowieści o grupce młodocianych przyjaciół i „niesfornym” klaunie Pennywise.

Monopoly: IT pozwoli graczom na handel nieruchomościami w okolicy, w której zamieszkiwali bohaterowie filmu.

Pionki oczywiście przyjmą kształt ikonicznych dla tego horroru przedmiotów, a pola z lokacjami również mają być bardzo znajome.

W tym samym klimacie powstaje też nowa edycja Cluedo. Korzystając z tradycyjnych zasad, pozwala graczom na rozwiązanie zagadki tajemniczego klauna i rozpracowanie jego planów. Obydwie gry pojawią się jeszcze w tym roku. Cluedo (w Ameryce znane pod oryginalną nazwą Clue) ma wyjść już w marcu.

Dodatkową perełką ma być pierwsza unikatowa gra bazująca na tym horrorze w historii. Będzie to całkiem niezależny tytuł z własnymi zasadami oraz mechanikami rozgrywki bazującymi na kartach i kościach.

Na razie nie zdradzono wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że celem kooperacyjnej zabawy będzie doprowadzenie do tego, by Pennywise ponownie zapadł w hibernację.

Obszerniejszej zapowiedzi IT: Evil Below doczekamy się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, a samej premiery w przyszłym.