Bandurki - Geneza

Pozdrawiamy wszystkich, którzy zabłądzili w internecie na tyle, by trafić do naszego wesołego lasu! Ten portal nie bez powodu nosi taką, a nie inną nazwę. Bandurki to znane z dawnych legend złośliwe stworki, które prowadzały po zwodniczych ścieżkach nocnych bywalców karczm. Wiadomo, że po naprawdę hucznej imprezie można się obudzić bardzo daleko od domu. W dawnych czasach nie było inaczej. W świecie, w którym wierzono w całe hordy żyjących pośród ludzi złych duchów, wymawianie się ochlajtusów spotkaniami z diabelskimi pomiotami nie było niczym niezwykłym. Oszukiwane małżonki musiały nie tylko się nie gniewać na swych rozpustnych mężów, ale wręcz im współczuć. W niektórych wypadkach konieczne było nawet sprowadzenie kapłana, który zgodnie ze swym zwyczajem miał pomagać prostym ludziom i przepędzać wszelkie zło. Ogromne bóle głowy, wymioty, gorączka - przyczyn wielu chorób dopatrywano się w nadprzyrodzonych zjawiskach. Nawet kaca...


Z tego powodu na naszym portalu nieraz można przeczytać słowo bandurki w formie męskoosobowej. Gdyby było inaczej, nasza nazwa wskazywałaby raczej na coś innego. Dementujemy te pogłoski i oficjalnie zdradzamy, że naszą inspiracją były znane ze słowiańskiej mitologii nocne stworki


Informacje ogólne

Bandurki to bojownicy walczący o równouprawnienie gier planszowych z ich cyfrowymi odpowiednikami. Na tej stronie obopólny szacunek jest najważniejszy. Współczesność stara się przyzwyczajać lud do tego, że gry komputerowe są lepsze, fajniejsze i poważniejsze, jednak w wielu przypadkach w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Na tej stronie wywyższanie którejkolwiek ze stron nie ma racji bytu. Nie dyskryminujemy żadnej gry. Dla nas klasyczne gry fabularne są tak samo ważne jak produkcje cRPG, a gry strategiczne to nie tylko RTS-y, ale cała gama rozmaitych dzieł. Przecież wszystkie  powstają w tym samym celu - by bawić! Segregacji rasowej wśród gier mówimy stanowcze nie!


Ta strona jest przyjaznym miejscem w sieci, które oferuje graczom informacje o nowościach ze świata gier. Tematem naszych newsów są głównie gry bez prądu (gry planszowe, RPG, TCG oraz figurkowe gry bitewne), a także gry komputerowe. Sporadycznie wspominamy o nowościach filmowych, książkowych, komiksowych i innych tematach związanych z rozrywką.


Interesują nas wyłącznie wymagające, dojrzałe i rozbudowane gry przeznaczone dla starszych graczy. Cenimy produkcje z głęboką fabułą, trudnymi do opanowania mechanikami oraz wyjątkowymi, ekskluzywnymi wydaniami. Często odwiedzamy serwisy zajmujące się zbiórkami społecznościowymi, podczas których nie rzadko można zdobyć unikatowe tytuły, niedostępne w inny sposób.

Daty i liczby

Bandurki narodziły się w cyberprzestrzeni jeszcze w 2018 roku. Zaczynały jako prosty blog z niewielką ilością treści i ograniczoną funkcjonalnością. Gdy zapadła decyzja o tym, by zająć się witryną na poważnie, niezbędna była duża transformacja i przeprowadzka do nowej serwerowni. Strona zyskała nowe oblicze i zainteresowała sobą wielu czytelników. Pomimo trwających przygotowań adres bandurki.pl jest systematycznie odwiedzany przez kilka tysięcy osób każdego miesiąca. Oficjalnie startujemy 13 stycznia 2020 roku!

Autorzy

Bandurki prowadzą prawdziwi fascynaci gier. Każdy z nas kocha gry tak samo mocno jak pozostali, ale na swój własny, prywatny sposób. Piszemy o tym, co nas interesuje, co lubimy i o czym sami chcielibyśmy przeczytać. Więcej o nas na stronie redakcji.

Anonimowość

Założycielem tej witryny jest człowiek ukrywający się pod pseudonimem Duch Kroniki. Jako wielki zwolennik anonimowości dba o to, by jego dane osobowe nie trafiały do przypadkowych odbiorców. To samo zapewnia swoim czytelnikom. Bandurki nie wymagają rejestracji na żadnym etapie korzystania ze strony, nie ograniczając przy tym dostępu do treści. Użytkownicy mogą swobodnie komentować i oceniać artykuły bez konieczności logowania na żadnym etapie.


Na naszej stronie można znaleźć przyjazne reklamy, które nie śledzą natrętnie użytkowników. Więcej na ten temat można przeczytać na naszej stronie polityki prywatności i ciasteczek.