Hako Onna po raz pierwszy na zachodzie

Hako Onna to upiorna, niesymetryczna platformówka, która w Japonii jest tak rozchwytywana, że doczekała się już czterech edycji. Właśnie na podstawie najświeższego, czwartego wydania gry, powstaje zachodnia wersja, za którą wzięło się wydawnictwo WizKids.

Tytułowa Hako Onna jest upiorem dziewczynki, która przed laty umarła w nieprzyjemnych okolicznościach we własnym domu. Zły duch mieszka w kartonie, w którym za życia została pozostawiona przez swego ojca.

Jeden z graczy wciela się właśnie w tę postać.

Przyszli straszni ludzie. Mój ojciec, w panice, wepchnął mnie do zdecydowanie zbyt ciasnego pudła. Słyszałam trzask moich kości, ale nie śmiałam krzyczeć. Usłyszałam rozgniewane głosy… a potem ciszę. Ojciec nigdy nie wrócił. Zostałam sama. To było bardzo dawno temu. Teraz już nie jestem samotna. Czasami ludzie przychodzą się pobawić. Lubię się bawić w chowanego. A kiedy mam już dosyć zabawy, jem.

Pozostali gracze są ludźmi, którzy „odwiedzają” Hako Onna. Gra toczy się na terenie opustoszałej posiadłości, z której „odwiedzający” szukają ucieczki.

Podczas tej próby, starają się zachowywać jak najostrożniej, by nie przykuć uwagi upiora. Przeszukują kolejne pomieszczenia w poszukiwaniu wskazówek, przydatnych przedmiotów oraz samego wyjścia.

Spotkanie Hako Onna jest równoznaczne ze śmiercią.

To pierwszy raz w historii, kiedy Hako Onna zostaje przetłumaczona na język angielski. Premierę tej intrygującej gry zapowiedziano na wrzesień tego roku.

Więcej informacji na stronie wydawcy.

Poniżej recenzja jednego z graczy japońskiej wersji gry.