Gra Runaljod: The Sound of the Runes już na Kickstarterze

Pierwsza gra studia Tempo Games ruszyła z kampanią na Kickstarterze i już została ufundowana. Runaljod: The Sound of the Runes przeniesie nas w świat wikingów i nordyckiej mitologii.

Nasza przygoda będzie się rozgrywała w Midgardzie (według mitologii nordyckiej jest to świat zamieszkany przez ludzi), do którego przedostały się mitologiczne stworzenia. W krainie skutej lodem nasi dzielni Wikingowie będą musieli przeciwstawić się tym złym siłom. Bohaterom w walce pomogą specjalne umiejętności, dary od bogów oraz magiczne runy.

To właśnie na runach będzie opierała się mechanika gry. W każdej turze gracz będzie rzucał zestawem run i uzyskany wynik będzie decydował o tym, jakie akcje będą dostępne do wykonania. Za poczynania wrogów będzie natomiast odpowiadać specjalny stos kart.

Runaljod
Tylko najwięksi wojownicy będą w stanie pokonać zastępy mitologicznych stworzeń.

Rozgrywka w Runaljod: The Sound of the Runes będzie składała się z szeregu scenariuszy tworzących kampanię, w trakcie której bohaterowie będą rozwijać swoje umiejętności i pozyskiwać coraz lepszy ekwipunek.

Oczywiście z biegiem czasu na drodze Wikingów będą stawać coraz trudniejsi do pokonania przeciwnicy. W grze znajdą się figurki zarówno bohaterów, jak i wszystkich przeciwników.

Runaljod
Ten śnieżny olbrzym oznacza duże problemy dla bohaterów

W podstawowej wersji gry otrzymamy aż 22 figurki, niezbędne plansze graczy, płytki terenu, ponad 150 kart oraz niezbędne kości, znaczniki i oczywiście runy. Otrzymamy również dwie kampanie, które łącznie mają zapewnić ponad 40 godzin rozgrywki.

Wspierający mogą także zdecydować się na zakup gry z rozszerzeniem Underworld, które dodaje nowego bohatera, kolejnych przeciwników, płytki terenu i karty. W dodatku znajdziemy też następną kampanię.

Zbiórka na Kickstarterze potrwa do 11 listopada.

Źródło