Gra planszowa Fallout Shelter będzie wydana po polsku

Wydawnictwo Rebel podjęło się wydania polskiej edycji gry planszowej Fallout Shelter. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

Oryginalny Fallout Shelter to poboczna odsłona serii. Pierwotnie został wydany wyłącznie na urządzenia mobilne w formie zabawnej aplikacji. Wkrótce okazało się, że to właśnie ta gra została najchętniej przyjęta przez fanów nowoczesnych odsłon serii, za które odpowiada Bethesda.

Za planszową wersję tej popularnej gry wzięło się wydawnictwo Fantasy Flight Games.

Pudełko polskiej wersji planszowego Fallout Shelter

Nie trzeba było długo czekać, by pojawiła się wspaniała wiadomość dla graczy z Polski.

Fallout Shelter to postapokaliptyczna gra planszowa dla 2-4 graczy, nawiązująca stylistyką i tematem do popularnej gry komputerowej Fallout i rozgrywająca się w tym samym świecie.
 
Na czym to polega?
 
W Fallout Shelter gracze wcielają się w urzędników krypty rywalizujących o stanowisko nadzorcy. Ta osoba, która na koniec rozgrywki wygeneruje najwięcej jednostek zadowolenia, wygrywa! Gra składa się z serii rund, a każda runda z 3 faz:
 
1. W krypcie pojawiają się zagrożenia, z którymi będziemy musieli sobie poradzić. 
2. Zarządzanie mieszkańcami, kiedy to kolejno przydzielamy ich do rozmaitych pomieszczeń w krypcie, by wykonywali określone zadania. 
3. Zbieranie mieszkańców.
 
Wraz z kolejnymi turami będziemy nie tylko strzec naszych mieszkańców przed napływającymi zagrożeniami, ale również dbać o rozwój krypty poprzez jej rozbudowywanie.
 
Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się talia zagrożeń lub gdy zostanie wybudowane szóste pomieszczenie.

Polskie wydanie Fallout Shelter będzie na pewno, do tego mniej więcej w tym samym czasie co angielska edycja. Już ruszyła przedsprzedaż. Premierę zapowiedziano na pierwszy kwartał 2020 roku.

Źródło