Gra planszowa Dune otrzyma pierwszy dodatek

Współczesna gra planszowa Dune to odświeżona wersja klasyka z 1971. Kilka dni temu ogłoszono wydanie dodatku, który wzbogaci rozgrywkę o nowe grywalne rasy.

Gra planszowa Dune w tym roku doczekała się nowej edycji. Gracze przyjęli ją z otwartymi ramionami, oceniając ją bardzo wysoko. Do tej pory była to jedna z najlepszych gier planszowych w historii i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie jeszcze przez długi czas.

Autorzy nowej wersji w zasadzie nie zmienili wiele, dzięki czemu nawet ci, którzy pamiętają oryginał, mogą zacząć grać praktycznie z miejsca. Jedynie 3% zasad uległo zmianom.

Kilka dni temu wydawnictwo Gale Force Nice zapowiedziało pierwsze rozszerzenie do gry. Jednocześnie już uruchomiono przedsprzedaż. W dodatku znajdą się dwa nowe domy: Tleilaxu oraz Ixian. Są idealne dla fanów biopunku oraz cyberpunku.

Pierwsze rozszerzenie do Dune wprowadza dwie nowe rasy

Ci pierwsi zapewniają sobie przewagę na wielu polach za pomocą inżynierii genetycznej. Pomimo swoich agresywnych zapędów są tolerowani ze względu na swoje umiejętności.

Z kolei Ixianie to rasa panująca nad technologiami umożliwiającymi połączenie człowieka i maszyny. To cyborgi potrafiące tworzyć samoświadome maszyny, które jak wiadomo, nie wróżą nic dobrego.

Premierę pierwszego dodatku do gry planszowej Dune zapowiedziano na drugi kwartał 2020 roku. Warto wspomnieć, że na ten sam rok zapowiedziano debiut produkcji kinowej również opartej na twórczości Franka Herberta.