Frostpunk z grą planszową – twórcy pokazali pierwszy gameplay!

Wnosimy trochę chłodu w te letnie dni. Planszowa adaptacja gry Frostpunk została zapowiedziana w połowie czerwca 2020. Na początku sierpnia kanał Quackalope zamieścił na serwisie Youtube długi film. O czym właściwie powiedzieli twórcy gry?

1 Sierpnia 2020 roku kanał Quacklope udostępnił ponad pięciogodzinne nagranie związane z planszowym Frostpunk. Na filmie projektant gry Adam Kwapiński oraz wydawca Jakub Wiśniewski przybliżają nam mechanikę planszówki.

Jakub Wiśniewski współtworzył także planszową odsłonę This War of Mine, która dobrze oddała klimat pierwowzoru.

Prototyp pokazano za pomocą Tabletop Simulator, który umożliwia tworzenie oraz granie w planszówki na ekranie komputera.

Autorzy planszowego wydania nie podają póki co daty premiery. Gra ma być współfinansowana poprzez Kickstarter, jednak dopiero 8 września dowiemy się o dacie startu kampanii.


Powiało chłodem

Frostpunk jest grą od 11 bit studios, które stworzyło także This War of Mine. Obie produkcje odniosły spory sukces na serwisie Steam.

Glass Cannon Unplugged postanowiło przenieść mroźnego RTS-a polskiego studia na nasze stoły.

Cyfrowe wydanie Frostpunk zabiera nas do alternatywnej rzeczywistości XIX wieku. Świat opanowała wieczna i postępująca zima, a gracz wciela się w zarządcę niewielkiej grupy ocalałych.

Krótko mówiąc – naszym zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom jak najlepszych warunków do życia. Gra stała się rozpoznawalna między innymi dzięki systemowi podejmowania trudnych decyzji.

W trakcie rozgrywki niejednokrotnie stajemy przed wyborem „mniejszego zła”…

Frostpunk gra planszowa pudełko

Frostpunk zmusza nas do odpowiedniego balansowania nastrojami ludności tak, aby nie doprowadzić do buntu oraz utraty nadziei ocalałych. Należy także dbać o docieplenie domów mieszkańców i zbudowanie odpowiednio silnej ekonomii.

Wraz z rozwojem rozgrywki, temperatury będą wciąż spadać, a my będziemy opracowywać coraz to nowsze technologie, które pomogą nam w walce o byt naszej społeczności. Całość utrzymana jest w klimacie postapokalipsy połączonej ze steampunkiem.


Planszowy Frostpunk – czego się spodziewać?

Twórcy Frostpunk: The Board Game obiecują nam wierne przeniesienie klimatu gry z wersji elektronicznej. Wszystko rzeczywiście zdaje się iść w tym kierunku.

Trudne moralnie decyzje, budowa gospodarki, dbanie o odpowiednie ogrzanie miasta – to wszystko znajduje się w prototypie gry.

Autorzy przewidzieli także specjalnie dodatki, które będzie można dokupić do podstawowej wersji gry. Będą one zawierać dokładniejsze, plastikowe modele budynków.

Oczywiście bez zakupu dodatków otrzymamy pełne doświadczenie. Jest to jednak ukłon w stronę osób, które chciałyby jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie gry.

Glass Cannon Unplugged prawdopodobnie wie jak zabrać się do tego typu adaptacji, a cały projekt nabiera ciekawego kształtu.