Frosthaven – nadchodzi czas na nowy numer 1 na liście BGG?

zapowiedź frosthaven- sequela gry gloomhaven

Zapowiedziany został sequel gry planszowej Gloomhaven. Gry która od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu BoardGameGeek (jest to angielskojęzyczny portal będący kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata). Mowa tu o grze planszowej Frosthaven.

Wydawca w swoim newsletterze zapowiedział, że Frosthaven będzie opowiadała nową epicką historię, niezależną od fabuły Gloomhaven. Gra ma być równie złożona i rozbudowana co jej poprzedniczka. Zamiast mianem dodatku, można określić ją jako Gloomhaven 2.0.

Przypomnijmy – Gloomhaven to gra planszowa, oferująca graczom fantastyczną przygodę w ewoluującym wraz z kolejnymi scenariuszami (a tych jest ponad 100) świecie. W grze znajdziemy bogatą fabułę, taktyczną walkę z potworami oraz możliwość rozwoju swojej postaci.

Co natomiast znajdziecie we Frosthaven? Sequel ma oferować m.in. szesnaście nowych postaci, ponad dwudziestu pięciu nowych wrogów, ponad sto nowych przedmiotów, około stu nowych scenariuszy i wiele, wiele więcej. Z pewnością nie będzie to rozgrywka, którą możecie przejść w jeden weekend. 

Skąd jednak wzięła się nazwa Frosthaven? Wydawca wyjaśnia, że tak nazywa się mała placówka daleko na północy. To właśnie tam grupa najemników będzie miała za zadanie pomóc osadzie i przywrócić ją z krawędzi zniszczenia. Najemnicy nie tylko będą musieli poradzić sobie z trudnymi żywiołami. Będą również mieli do czynienia z innymi, jeszcze bardziej niebezpiecznymi zagrożeniami. A wszystko to odbywać się będzie w bezlitosnym mrozie. Pozostaje zadać sobie pytanie. Czy gracze zdołają przetrwać?


Kampania na kickstarterze gry Frosthaven, rozpocznie się już w marcu 2020 roku.

Kampania gry Frosthaven wystartuje na kickstarterze juz w marcu 2020 roku
źródło : Reklama gry Frosthaven na wydarzeniu PAXU w Filadelfii
Źródło