zapowiedź frosthaven- sequela gry gloomhaven

Frosthaven – nadchodzi czas na nowy numer 1 na liście BGG?

Zapowiedziany został sequel gry planszowej Gloomhaven. Gry która od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu BoardGameGeek (jest to angielskojęzyczny portal będący kompendium wiedzy o grach planszowych z całego świata). Mowa tu o grze planszowej Frosthaven.

Wydawca w swoim newsletterze zapowiedział, że Frosthaven będzie opowiadała nową epicką historię, niezależną od fabuły Gloomhaven. Gra ma być równie złożona i rozbudowana co jej poprzedniczka.

Zamiast mianem dodatku, można określić ją jako Gloomhaven 2.0.


Nowe Gloomhaven

Przypomnijmy – Gloomhaven to gra planszowa, oferująca graczom fantastyczną przygodę w ewoluującym wraz z kolejnymi scenariuszami (a tych jest ponad 100) świecie.

W grze znajdziemy bogatą fabułę, taktyczną walkę z potworami oraz możliwość rozwoju swojej postaci.

Kampania gry Frosthaven wystartuje na kickstarterze juz w marcu 2020 roku
źródło : Reklama gry Frosthaven na wydarzeniu PAXU w Filadelfii

Co natomiast znajdziecie we Frosthaven?

Sequel ma oferować m.in. szesnaście nowych postaci, ponad dwudziestu pięciu nowych wrogów, ponad sto nowych przedmiotów, około stu nowych scenariuszy i wiele, wiele więcej. Z pewnością nie będzie to rozgrywka, którą możecie przejść w jeden weekend. 

Skąd jednak wzięła się nazwa Frosthaven?

Wydawca wyjaśnia, że tak nazywa się mała placówka daleko na północy. To właśnie tam grupa najemników będzie miała za zadanie pomóc osadzie i przywrócić ją z krawędzi zniszczenia. Najemnicy nie tylko będą musieli poradzić sobie z trudnymi żywiołami.

Będą również mieli do czynienia z innymi, jeszcze bardziej niebezpiecznymi zagrożeniami. A wszystko to odbywać się będzie w bezlitosnym mrozie.

Pozostaje pytanie. Czy gracze zdołają przetrwać?

Kampania na kickstarterze gry Frosthaven, rozpocznie się już w marcu 2020 roku.