Planszowe Martwe Zło ponownie hula na Kickstarterze

Tym razem na poważnie. Za wydanie gry planszowej Evil Dead 2 tym razem wzięło się wydawnictwo Jasco Games, przedstawiając wyjątkowo atrakcyjne warunki.

Jasco Games znane jest z wielu licencjonowanych gier, którym niewiele można zarzucić.

W tamtym roku wydawnictwo ogłosiło, że zabiera się do pracy nad wskrzeszeniem Martwego Zła. Jak się okazuje, słowo zostało dotrzymane, zbiórka na Kickstarterze już trwa w najlepsze.

Gra planszowa Evil Dead 2, bo dokładnie o ten tytuł się rozchodzi, już raz przekonywała do siebie fanów. W 2016 roku Space Goat Productions opiekowało się licencją i wystartowało z kampanią, podczas której zebrano ponad 720 tysięcy dolarów.

Szczęśliwego zakończenia jednak nie było. Ogłoszono, że wydawnictwu nie uda się dostarczyć gier wspierającym.


Złamane serce gracza

Rozgoryczonym fanom na odsiecz postanowiło jednak przybyć Jasco Games, które wykupiło licencję od felernej grupy i dziś ma do zaoferowania zupełnie nowy, solidny produkt.

O realizację zbiórki tym razem nie powinniśmy się martwić. Problemem może być jednak przekonanie fanów po raz drugi.

Wiadomo przecież nie od dziś, że złamane serce gracza goi się przez wieki…

Figurka Asha z obydwiema dłońmi – cenna rzadkość

Obecny wydawca postanowił jednak wyjść z wyjątkową inicjatywą. Pomimo tego, że z poprzednią zbiórką nie ma nic wspólnego, a nawet więcej, musiał dodatkowo wykupić prawa do gry, zaoferował darmową kopię gry wszystkim, którzy wzięli udział w poprzedniej kampanii.

Akcja zostanie zrealizowana, jeżeli uda się osiągnąć podstawowy cel zbiórki, a ten wyznaczono na 195 tysięcy dolarów. W tej chwili licznik powoli dobija do 40 tysięcy.

Trzeba przyznać, że gra planszowa Evil Dead 2 prezentuje się bardzo ciekawie.

Gracze wcielają się w filmowych bohaterów i współpracują, by zamknąć tajemniczy portal, przez który zło sączy się do świata. Co najciekawsze, każda z postaci może zostać opętana przez złe moce. Zmienia się wtedy jej charakter, cele, a nawet wygląd, co reprezentuje inna figurka.

Dawni przyjaciele stają się przeciwnikami, a rozgrywka nabiera impetu.

Dostępna jest jedna opcja wsparcia za 59 $, w której zawiera się cała gra ze wszystkimi elementami. Dodatkowo za 35 $ możemy zakupić komiks przedstawiający wydarzenia z kultowego filmu.

Do końca kampanii pozostały jeszcze trzy tygodnie.