Dziś startuje kampania Champions of Nexum

Za kilka godzin rozpocznie się zbiórka na pierwszą polską grę planszową inspirowaną komputerowymi grami MOBA. Prace nad tym projektem trwają od przeszło trzech lat.

Niedawno pisaliśmy o kickstarterowym drafcie Champions of Nexum, który jest swego rodzaju przedsmakiem właściwej kampanii. Twórcy mają szansę na zebranie opinii graczy, przygotowanie się i odpowiednie rozreklamowanie produktu przed startem.

Polska ekipa pracująca nad Champions of Nexum szykowała się do tego dnia przez kilka ostatnich lat. Gra jest gotowa, a kampania elegancko rozpisana.

Pozostaje chyba jedynie dotrzeć do wszystkich, którzy mogliby potencjalnie być zainteresowani tą grą.

Intrygujący projekt polskiej ekipy pasjonatów i projektantów gier planszowych zbiera siły, by już niebawem ruszyć na podbój platformy Kickstarter. Marek Zamojski, Tomasz Kalisz i Bartłomiej Hebda to twórcy innowacyjnej planszówki inspirowanej sieciowymi grami MOBA. Doskonalony przez wiele lat projekt powstaje we współpracy z mnóstwem ludzi,  w tym także profesjonalnymi zawodnikami e-sportowymi. Champions of Nexum będzie pierwszą polską grą tego typu w historii.

Champions of Nexum to produkcja stworzona z myślą o dwóch maksymalnie trzyosobowych drużynach graczy. Takie załogi rywalizują między sobą na dużej, kolorowej planszy na zasadach dobrze znanych z gier komputerowych, takich jak DOTA, Smite czy League of Legends. Mamy tutaj wieże, miniony, dżunglę, bohaterów, a także bazy, których zniszczenie oznacza koniec gry. To wszystko zostało zrealizowane w formie kart, figurek, kości i znaczników. Zabawa jest urozmaicona klasycznym dla gier komputerowych humorem oraz nawiązaniami do kultury popularnej.

Przypominamy, że Champions of Nexum będzie miało polskie wydanie, co tym bardziej zachęca do zakupu.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć projekt w ciągu pierwszych 24 godzin trwania zbiórki, otrzymają za darmo dodatkową grywalną postać orka – barbarzyńcy.