Dungeon of the Mad Mage – przygoda D&D w planszowej wersji już jest w obiegu

Dungeons & Dragons Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage Adventure System Board Game to planszowa wersja popularnej przygody do kultowego systemu RPG.

Jeżeli macie się za świrów tylko dlatego, że uwielbiacie klimat prawdziwych RPG-ów, to możecie sięgnąć po doskonałe remedium.

Jest nim planszowa odsłona znanej i lubianej przygody D&D Dungeon of the Mad Mage, która już w ubiegłym tygodniu trafiła do sklepów w USA.

Trzymamy kciuki za to, żeby ta gra przywędrowała w najbliższym czasie także i do Europy, bo zapowiada się rzeczywiście interesująco.

Przygoda w tej formie pozwala na zwiedzanie mrocznych lochów na odpowiednio dostosowanych zasadach.

W grze może brać udział maksymalnie 5 osób, a minimalnie jedna.

Pudełko podstawowej edycji planszowej wersji przygody Dungeon of the Mad Mage do D&D

Przejście labiryntu szalonego maga Halastera Blackcloaka ma zajmować około godziny. My jednak dobrze wiemy, że pierwsza rozgrywka może zająć przynajmniej kilka godzin.

W klimatycznym, kolorowy pudełku znajduje się między innymi ponad 200 kart, 42 figurki, 300 znaczników i kilkadziesiąt kartoników planszy.

Standardowa edycja Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage Board Game kosztuje niecałe 80 dolarów.

Edycja premium z profesjonalnie pomalowanymi figurkami to koszt ok. 160$. W tym miejscu możecie pobrać instrukcję i zapoznać się ze szczegółowymi zasadami gry.