Druga edycja Carnival Zombie bije rekordy popularności

Ponad trzy tysiące osób już wsparło kampanię drugiej edycji bardzo dobrze ocenianej przez graczy gry planszowej Carnival Zombie. Celem zbiórki wyznaczono na niecałe 40 tysięcy dolarów, jednak na chwilę obecną na licznik wpłat wskazuje już na ponad 330 000$.

Carnival Zombie to kooperacyjna gra planszowa dla 1-6 graczy. Zadaniem uczestników zabawy jest wydostanie się z opanowanej przez zombie Wenecji.

Mordercza plaga dotknęła miasto w czasie karnawału, błyskawicznie ogarniając bawiących się na ulicach mieszkańców.

Na ucieczkę nie zbyt wiele czasu, ponieważ w podziemiach pod miastem przebudziła się starożytna bestia, Lewiatan, którego przybycie oznacza zagładę.

Sama rozgrywka opiera się na cyklach dnia i nocy. W dzień bohaterowie prą przez wąskie alejki, starając się pokonać jak największy dystans, jednocześnie zdobywając jak najwięcej przydatnych przedmiotów i towarzyszy.

Carnival Zombie Fan Art

Noc jest natomiast domeną strachu. Po zmroku zaczynają się ataki nieumarłych. Gracze muszą znaleźć uprzednio odpowiednio bezpieczne schronienie, bronić się i przetrwać do rana.

Przygoda rozgrywa się na planszy odwzorowującej opanowane przez zombie miasto.

W nietypowy sposób przedstawiono kwestię walk, które nie są rozstrzygane przez rzut kością. Gracze mają do dyspozycji planszetkę reprezentującą stertę ciał pokonanych przez nas wrogów.

Każdy z przeciwników ma swój odpowiednik w postaci drewnianej kosteczki, którą należy zrzucić na ową stertę.

Jeżeli kosteczka utrzyma się na stercie, zombie pozostaje martwy po ataku gracza. Jeżeli jednak stoczy się dalej, truposz powstaje z grobu.

Tym sposobem gra staje się trudniejsza wraz z ilością pokonanych przeciwników

Druga edycja została solidnie odświeżona i udoskonalona.

Do rąk graczy trafi mnóstwo klimatycznie ilustrowanych kart, piękna mapa – plansza, figurki, unikatowe znaczniki, w tym kosteczki reprezentujące ożywieńców oraz wszystkie odblokowane cele kampanii, a tych nie brakuje.

Zbiórka trwa do 18 kwietnia.