Władca Pierścieni LCG

Dodruk Władcy Pierścieni: Gry karcianej już dostępny

Nakładem wydawnictwa Galakta 7 listopada 2019 r. pojawił się dodruk zestawu podstawowego do Władcy Pierścieni: Gry karcianej. To pudełko to wrota do licznych przygód dziejących się w świecie Śródziemia.

Władca Pierścieni: Gra karciana jest grą kooperacyjną dla jednego lub dwóch graczy, którzy wcielają się w bohaterów Śródziemia, aby wspólnymi siłami przejść przez scenariusz, rozgrywający się samoistnie zgodnie z zasadami gry. Jeżeli dysponujemy drugą kopią zestawu podstawowego, to istnieje możliwość poszerzenia liczby graczy do maksymalnie czterech.

Zestaw podstawowy, oprócz ponad 200 kart, zawiera niezbędne żetony i plansze pozwalające na rozpoczęcie rozgrywki. Dzięki nim możliwe jest zagranie w każdy scenariusz, jaki dostarczają nam kolejne dodatki.

Obecnie w polskiej wersji ukazało się 15 z 16 większych rozszerzeń, w tym osiem pozwalających nam na odtworzenie wydarzeń znanych z sagi J.R.R. Tolkiena.

Władca Pierścieni LCG
To pudełko to zaledwie początek przygód, jakie czekają na nas w Śródziemiu

Oprócz rozszerzeń pudełkowych, Władca Pierścieni: Gra karciana to mnóstwo dodatkowych zestawów kart, składających się na cykle przygodowe. W polskiej wersji językowej ukazują się one w ramach Druku na Żądanie.

Do tej pory ukazało się sześć pełnych cykli, a na grudzień planowana jest premiera siódmego: Haradrimowie.

Zestaw podstawowy Władcy Pierścieni LCG to idealny początek drogi poprzez Śródziemie: od jasnych pól Shire’u po niebezpieczne ścieżki Mrocznej Puszczy i po potężne królestwa Gondoru i Rohanu.

Teraz, dzięki nowemu dodrukowi, z tą wspaniałą grą mogą zapoznać się kolejni gracze.