Diablo Immortal – Blizzard pokazał mapę świata

Blizzard jeszcze nie poinformował o dokładnej dacie premiery. Diablo Immortal jest jednak coraz bliżej. Poza informacją o testach, w których udział wezmą zarejestrowani użytkownicy z Australii, otrzymaliśmy krótki film. Wideo ukazuje nam mapę świata gry.

Wszystko wskazuje na to, że premiera Diablo Immortal zbliża się wielkimi krokami. Blizzard coraz chętniej dzieli się kolejnymi informacjami związanymi ze swoim mobilnym hack and slashem.

17 grudnia 2020 autorzy gry poinformowali nas o postępach w pracy nad produkcją i przygotowaniach do testów. Diablo Immortal w pierwszej kolejności wypróbują gracze z Australii.

Testy mają na celu sprawdzenie stabilności serwerów oraz ogólnego działania gry. Wiemy też, że testowanie ma zająć kilka tygodni.

Niedawno autorzy gry podzielili się z nami krótkim filmem, który zapoznaje nas z mapą Sanktuarium – światem Diablo Immortal. Narrator informuje też o obecnej sytuacji w świecie gry.

Po raz kolejny będziemy musieli przebić się przez niekończące się siły ciemności, by choć na chwilę przywrócić spokój mieszkańcom Sanktuarium.

Diablo Immortal mapa świata gry Sanktuarium
Przez krótki moment możemy zobaczyć też tak oznaczoną mapę. Być może obiekty na mapie to lokacje, które odwiedzimy?

Diablo Immortal – co już wiemy?

Z wideo informacyjnego z 17 grudnia dowiedzieliśmy się też o zarysie fabularnym gry. Wydarzenia z Diablo Immortal będą toczyć się pomiędzy drugą a trzecią częścią serii.

Dodatkowo poza głównym wątkiem fabularnym dostaniemy garść misji pobocznych i dungeony, które przejdziemy drużynowo.

Co więcej, otrzymamy też miasto, które gracze będą mogli potraktować jako bazę wypadową do wspólnej gry.

Gdy mobilna odsłona Diablo została zapowiedziana na Blizzconie w 2018 roku, reakcje nie były zbyt przychylne. Obecnie jednak gra zapowiada się całkiem obiecująco jak na produkcję mobilną.

Diablo Immortal walka w lochach z demonami
Przyznaję, że grafika prezentuje się całkiem nieźle.

Twórcy informują również, że gra ma być w pełni darmowa. Wszelkie dodatki, które zostaną wypuszczone po premierze, również będą dostępne za darmo.

Mikropłatności mają być zepchnięte do marginesu, nie będą one faworyzować płacących graczy.

Lubicie gry z piekielnym klimatem? Sprawdźcie też nasz artykuł o zbiórce na grę Hell Architect, w którym stajecie się menadżerem piekła.