Devotion powraca – survival horror dostępny na GOG jeszcze w 2020 roku

Devotion to pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami gatunku survival horror. Gra zadebiutowała na początku roku 2019, ale zniknęła z dystrybucji po zaledwie kilku dniach. Od 18 grudnia 2020 gra znów będzie dostępna, tym razem na platformie GOG.

O powrocie gry do dystrybucji twórcy poinformowali na swoim profilu w serwisie Twitter.

Devotion jest grą stworzoną przez niezależne tajwańskie studio Red Candle Games. Poprzedni tytuł z 2017 roku – Detention otrzymał nagrodę IndieCade Award. Dzieło to również uderzało w klimaty grozy.

Domyślnie cena za Devotion będzie taka sama, jak w czasie premiery – $16.99 / €13.99.

Najnowsza gra studia zabiera nas do Tajwanu z roku 1980. Jako bohater gry poruszamy się po przeklętymi opuszczonym apartamentowcu… ale czy na pewno opuszczonym?

lalka z gry horror Devotion z wbitymi igłami
W grze nie braknie tego typu niepokojących widoków.

Podczas eksploracji budynku zaobserwujemy zmiany psychiczne protagonisty i jego postępujące szaleństwo, które postępuje razem z wydarzeniami w grze. Produkcja zyskała przychylne recenzje u osób, które zdążyły w nią z zagrać.

Graczom szczególnie przypadła do gustu ścieżka dźwiękowa oraz charakterystyczny klimat dalekiego wschodu.


Devotion – dlaczego gra zniknęła?

Gra pomimo pozytywnych ocen i ciepłego odbioru wywołała też wiele kontrowersji. W trakcie rozgrywki natkniemy się na sekrety, które nie zostały pozytywnie odebrane przez niektórych chińskich graczy.

Easter eggi miały obrażać Xi Jingpinga – sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin. Zdarzały się nawet groźby wymierzone w kierunku autorów.

Z powodu usunięcia Devotion nigdy nie mogła się przebić do szerszej grupy odbiorców. Dlatego ostatecznie produkcja zyskała miano dobrej, lecz niedocenionej.

To jak, wypróbujecie Devotion tym razem?

Jeśli lubicie gry w gatunku horrorów, to koniecznie sprawdźcie nasz raning najbardziej oczekiwanych premier 2021 roku!