robotyczna twarz ze świecącymi oczami

Desolated na Kickstarterze wcale nie taki opuszczony

Ziemia opustoszała wieki temu, a ty jesteś jednym z ostatnich ludzi przemierzających galaktykę w poszukiwaniu rzadkich materiałów. Półmetek zbiórki Desolated na Kickstarterze.


Splendor w kosmosie?

Desolated to typowy karciany deck-builder dla 1-6 graczy. Celem gry jest zbudowanie jak najlepszego silniczka, dzięki któremu wyprzedzisz rywali w drodze do zwycięstwa.

astronautka z bronią w ręce na tle rakiety

Twórcy określają Desolated jako łatwą do nauczenia, ale trudną do pełnego opanowania. Porównują swoją grę w tej kwestii do znanego polskim graczom Splendoru. Jednak opisy fabularne czy oprawa graficzna sugerują, że nie jest to gra przeznaczona dla najmłodszych.


Ciągnij, wymieniaj, zyskuj

Talia składa się z czterech rodzajów kart:

  • Materiały Racloir – podstawowy budulec talii. Każdą kartę tego typu można użyć na dwa sposoby: albo jako materiał, albo ulepszenie silniczka. Wszystko zależnie od przyjętej strategii.
  • Wpływy Arkhein – zapewniają małe punkty, ale ich głównym celem jest umożliwienie zdobycia dużych punktów dających zwycięstwo.
  • Punkty orientacyjne – główny cel gry. Są symbolem dobrobytu: zapewniają duże punkty, mnożniki punktów i inne bonusy. Zdobycie trzech tego typu kart przez jednego z graczy kończy grę.
  • Talenty – unikalne karty każdego z graczy, które dają zarówno korzyści jak i straty. Talentów do wyboru ma być kilka, co wpływać będzie na strategię i regrywalność.
przykładowa karta desolated

W trakcie tur, które składają się z trzech faz, będziemy dobierać i wymieniać karty (materiały na wpływy, wpływy na punkty orientacyjne) oraz budować swoją talię. Kto przyjmie lepszą taktykę szybciej dojdzie do zwycięstwa, a globalne ocieplenie nie przeszkodzi w osiągnięciu efektu kuli śnieżnej.


Więcej graczy, więcej kasy

Kampanię Desolated można wesprzeć na dwa sposoby:

  • za 19€ dostaniemy jedną podstawkę
  • za 79€ dostaniemy trzy podstawki + trzy dodatki

Do wersji rozszerzonej dodawane ma być 100-stronnicowe opowiadanie wzbogacone klimatycznymi grafikami. Zapowiedź możesz podejrzeć tutaj

mechaniczny obcy patrzący z góry na człowieka w skafandrze

Każdy podstawowy komplet kart umożliwia grę dodatkowym dwóm graczom. Tak więc jeśli chcesz grać w większym gronie musisz zakupić dodatkowe podstawki.

Masz na to czas do 29 października 2020.

Gra dostępna ma być również w polskiej wersji językowej.