Deep Madness

Deep Madness nadchodzi

W tym roku czeka nas kolejny hit od Czacha Games. Na jesień zapowiadane jest wydanie rodzimej wersji klimatycznej planszówki Deep Madness, która swego czasu podbiła Kickstarter.

Najnowsza zapowiedź Czacha Games, to horror science-fiction, osadzony w mitologii Cthulhu i mocno inspirowany serią filmów Obcy. Deep Madness (ocena 8.0 na BGG) to kooperacyjna gra planszowa dla 1-6 graczy, w której wcielamy się w grupę badaczy, udających się do podwodnej kopalni, aby dowiedzieć się co było przyczyną utraty kontaktu. Czeka na nas niewyobrażalna groza i wszechogarniające szaleństwo.

Deep Madness okładka
Okładka choć nie zdradza za wiele z rozgrywki, to obiecuje nam, że mroku i tajemnicy nie zabraknie.

Rozgrywka opiera się na wielu scenariuszach składających się na dużą kampanię fabularną. Każdy ze scenariuszy ma swoją własną, unikalną konfigurację planszy, zasady, efekty specjalne oraz cele. Będziemy musieli zarówno rozwiązywać pojawiające się problemy, jak również walczyć z potworami. W zadaniach ważne będzie podejmowanie strategicznych decyzji i skuteczna walka.

Poszczególne scenariusze gry są rozgrywane w ograniczonej liczbie rund. Jeśli badaczom nie uda się osiągnąć celów przed końcem ostatniej rundy, gracze popadną w szaleństwo i przegrają.

Deep Madness figurki
To tylko mała próbka z 66 figurek znajdujących się w podstawowej wersji gry.

W połowie kwietnia Czacha Games ruszy z przedsprzedażą polskiej wersji podstawki oraz 3 dodatków: Drifter King, Devourer of Worlds oraz Omega Ravenous. W dalszych planach jest wydanie wszystkich dodatków do Deep Madness!

Trzymamy kciuki, aby plany Czacha Games względem tej fenomenalnej planszówki zostały zrealizowane w stu procentach. Z niecierpliwością czekamy na to, aby w jesienne wieczory zanurzać się w głębię oceanu i szaleństwa.