darkest dungeon the board game banner zamek i napis

Darkest Dungeon: The Board Game otwiera grupę na Facebooku

Darkest Dungeon: The Board Game to powstająca gra planszowa, wzorowana na popularnej grze komputerowej o Najmroczniejszym Lochu. Mythic Games odpowiedzialne za jej produkcję poinformowało właśnie na swoim fanpage’u o stworzeniu grupy na Facebooku dla tego projektu.

O Darkest Dungeon wystarczy powiedzieć tylko, że wzniosła poczucie beznadziejności i trwogi na nowy poziom. W tym najbardziej pozytywnym sensie.


Darkest Dungeon jako symfonia grozy

Stworzenie gry komputerowej, w której bohaterowie padają jak muchy, okazało się strzałem w dziesiątkę. Warto wspomnieć tu jeszcze genialną oprawę audiowizualną i trudną, ale zbalansowaną walkę turową, a otrzymamy produkcję, która zdobyła serca graczy.

Nic więc dziwnego, że Mythic Games podjęło się próby stworzenia gry planszowej na podstawie Darkest Dungeon.

Projekt ten od razu przypadł do gustu fanom oryginału.

Na oficjalnym Twitterze Darkest Dungeon miesiąc temu pojawiło się zdjęcie figurek do gry. Musimy przyznać, że robią na nas wrażenie.

Co wiadomo o samej rozgrywce?

Ma ona stawiać na kooperację między graczami, których może być maksymalnie czterech. Ponadto zostanie utrzymana w konwencji Dungeon Crawler. Oznacza to w praktyce, że największy nacisk będzie postawiony na penetrację lochów.


Darkest Dungeon: The Board Game – najświeższe informacje

Jakiś czas na kanale Mythic Games na serwisie YouTube pojawiło się nagranie prezentujące Darkest Dungeon: The Board Game.

Widać na nim zarówno figurki, jak i całą planszę.

Co więcej, wyjaśnione są także zasady rozgrywki. Całość robi fenomenalne wrażenie.

Pozostaje nam więc biernie czekać na premierę gry?

Nic bardziej mylnego.

Jeśli jesteście zainteresowani Darkest Dungeon: The Board Game i chcecie śledzić postępy w pracach nad grą, Mythic Games zaprasza Was do dołączenia do specjalnie przygotowanej grupy na Facebooku.

Będą na niej publikowane najświeższe informacje związane z produkcją gry i jej rozwojem. Ponadto pojawiać się tam będą grafiki koncepcyjne, filmiki z rozgrywek czy treści promocyjne. A także – jak nietrudno się domyślić – cała masa memów w komentarzach.


Co dalej z Darkest Dungeon?

Red Hook Studios nie zamierza zostawić na pastwę losu kury, która znosi złote jajka. Z tego powodu – po kilku fenomenalnych dodatkach do gry – dostaliśmy pełnoprawną zapowiedź jej drugiej części. I choć klip trwa niecałe czterdzieści sekund, potrafi rozbudzić wyobraźnię.

Kiedy czeka nas nowa odsłona Darkest Dungeon?

Trudno stwierdzić. Na razie nie ma żadnych pewnych informacji na ten temat.

Tym, którzy czekają na Darkest Dungeon 2 lub Darkest Dungeon: The Board Game, zawsze pozostaje najnowszy dodatek do gry – The Butcher’s Circus. Jest on darmowy i wprowadza do oryginalnej rozgrywki tryb online.

Jeśli zaś interesują Was inne gry planszowe, które zostały zainspirowane grami komputerowymi, zapraszamy do artykułu Najlepsze gry planszowe inspirowane grami komputerowymi – TOP 10.


Źródło